Pierwsza Liga Grundtviga


Konkurs Pierwsza Liga Grundtviga został ogłoszony przez Narodową Agencję Programu, Uczenie się przez całe życie” w kwietniu 2010 r. z okazji obchodów 10-lecia programu Grundtvig w Polsce.

Celem konkursu było pokazanie korzyści płynących z udziału w programie Grundtvig. Konkurs został ogłoszony w czterech kategoriach:

  • Najlepsza organizacja;
  • Najlepszy pracownik;
  • Najlepszy słuchacz;
  • Najlepszy plakat.

Prace do konkursu mogły zgłaszać osoby i organizacje, które korzystały z dofinansowania w latach 2000-2010 z programu Socrates – Grundtvig oraz „Uczenie się przez całe życie” – Grundtvig. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych nastąpiło 10 grudnia w Warszawie podczas konferencji z okazji obchodów 10-lecia programu Grundtvig.

Komisja Konkursowa nagrodziła:

w kategorii NAJLEPSZA ORGANIZACJA:

  • I miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
  • II miejsce: Polski Związek Esperantystów Zarząd Główny w Nowym Sączu
  • III miejsce: Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej „RYBNIK-EUROPA”

w kategorii NAJLEPSZY PRACOWNIK:

  • I miejsce: Małgorzata Jolanta Komarnicka (Międzynarodowy Związek Nauczycieli Esperantystów ILLEJ – Polska)
  • II miejsce: Ewa Maria Chociej (Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku)
  • III miejsce: Maria Margońska (Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej „RYBNIK-EUROPA”)

w kategorii NAJLEPSZY SŁUCHACZ:

  • I miejsce ex aequo: Grażyna Rejak (Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie)
  • I miejsce ex aequo: Ewa Panocha (Przedsiębiorstwo Usługowo-Edukacyjne „Enter and Go”)
  • III miejsce: Leokadia Czajkowska (Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne)

w kategorii NAJLEPSZY PLAKAT Komisja Konkursowa postanowiła przyznać sześć równorzędnych wyróżnień:

  • Beata Ozga (Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Krakowie)
  • Jacek Bednarek (Stowarzyszenie „Nowa Rodzina”)
  • Przemysław Piotr Guzow (Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich „Twierdza Gdańsk”)
  • Ireneusz Skoczylas (Zakład Karny w Gębarzewie)
  • Szymon Kalinowski (Zakład Karny w Gębarzewie)
  • Katarzyna Dreścik (Fundacja Wspólnota Nadziei)