treść strony

Erasmus+ i WorldSkills w radiowej Jedynce

Dzień kształcenia zawodowego z Erasmus+ i WorldSkills w Polskim Radiu. 

  • fot. WorldSkills Poland

Radiowa Jedynka poświęciła cały dzień na rozmowy o kształceniu zawodowym. Słuchacze "Sygnałów dnia" już od 6:00 dowiadywali się, że Narodowa Agencja Programu Erasmus+ dysponuje środkami Komisji Europejskiej na wspieranie projektów mających na celu doskonalenie zawodowe.

Między 9:00 a 12:00, w "Czterech porach roku", a także po południu w "Muzycznej Jedynce" (13:00 - 15:00) i na koniec w "Ekspresie Jedynki" między 15:00 a 18:00, właściciele firm lub instytucji z branży zawodowej, którzy mają pomysł na projekt podnoszący umiejętności zawodowe pracowników lub uczniów, poznawali szczegóły korzystania z grantów w programie Erasmus+. Środki, w wysokości nawet 60 000 euro, można przeznaczyć np. na szkolenia, kursy, konferencje tematyczne, wizyty studyjne albo nawiązywanie międzynarodowych kontaktów. Termin składania wniosków upływa 3 listopada 2021 roku. Więcej o szczegółach programu Erasmus+: TUTAJ.

Radiosłuchacze Jedynki zostali poinformowani także o szczegółach eliminacji do konkursu SkillsPoland w Gdańsku, który odbędzie się 25 i 26 listopada 2021 roku. Wygrana w konkursie SkillsPoland może być początkiem wielkiej kariery, również międzynarodowej, a także okazją do zbudowania sieci kontaktów z potencjalnymi pracodawcami. Zwycięstwo daje możliwość reprezentowania Polski na międzynarodowym konkursie WorldSkills Shanghai 2022. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 29 października 2021 roku. Więcej o tym w jaki sposób zgłosić się do konkursu i zaprezentować swój zawodowy talent w Gdańsku: TUTAJ.

Dzień kształcenia zawodowego w radiowej Jedynce umili piosenka "Talent Budzi Cuda", która jest hymnem polskiej reprezentacji WorldSkills.