treść strony

Kosmiczne wyzwanie i wyjazd do Francji – konkurs dla uczniów

„Jak w przeszłości mogło powstać i ewoluować życie na Marsie?” – tak brzmi temat pracy pisemnej dla uczniów szkół ponadpodstawowych w konkursie „Cosmic Challenge: Pathfinder”. Zgłoszenia można wysyłać do 31 stycznia 2022 r. Trójka zwycięzców wyjedzie eksplorować kosmos we francuskim obserwatorium Pic du Midi!

  • Obserwatorium astronomiczne Pic du Midi, Francja

    fot. Benjamin Ziegler

„Cosmic Challenge” to program dla dzieci i młodzieży, który ma na celu rozwijać zainteresowanie kosmosem oraz edukację interdyscyplinarną. Edycja „Cosmic Challenge: Pathfinder”, realizowana przez Fundację „SpaceShip” we współpracy z obserwatorium Pic du Midi we Francji, jest skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

Pierwszy etap konkursu to przygotowanie pracy pisemnej na temat: „Jak w przeszłości mogło powstać i ewoluować życie na Marsie?”. Termin wysyłania zgłoszeń upływa 31 stycznia 2022 r.

Szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie konkursu dostępnym TUTAJ. Opiekunem merytorycznym tej edycji programu jest dr Natalia Zalewska z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk.

Konkurs „Cosmic Challenge: Pathfinder” jest elementem projektu „Tarcza Sobieskiego” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.