treść strony

Science is Wonderful! 2021: wydarzenie online dla szkół

Wirtualna edycja wydarzenia Science is Wonderful! wprowadzi świat nauki, eksperymentów i odkryć naukowych do szkół podstawowych i średnich w całej Europie.

  • fot. FRSE

Uczniowie i nauczyciele będą mieli okazję zainspirować się naukowcami z różnych dziedzin nauki dzięki dyskusjom online, webinariom, prezentacjom i nie tylko. To w pełni cyfrowe wydarzenie odbędzie się między 10 a 26 listopada, a przez cały rok będzie można korzystać z materiałów dodatkowych dostępnych online za pośrednictwem platformy Science is Wonderful! Digital.

Science is Wonderful! rozpocznie się 10 listopada od inauguracji i uruchomienia strony internetowej. Inaugurację uświetni swoim wystąpieniem europejska komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży, Mariya Gabriel. Ceremonia inauguracji odbędzie się online w 8 różnych językach europejskich: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, polskim, portugalskim i bułgarskim. Zarejestruj się!

Science is Wonderful! będzie nabierać rozpędu przez cały listopad, zanim wystartuje internetowy tydzień Science is Wonderful! Live (22-26 listopada). Podczas tego tygodnia odbędzie się seria webinariów w językach ojczystych naukowców oraz zajęcia zgłębiające różne dziedziny nauki, a także specjalne sesje Meet the Scientist! dla nauczycieli i uczniów, podczas których będzie można śledzić eksperymenty i słuchać prawdziwych historii kryjących się za zmieniającymi świat odkryciami naukowymi. Interaktywna platforma pozwoli uczniom na zaangażowanie się i zadawanie wszelkich pytań naukowcom w ich własnym języku.

Na zakończenie tygodnia Science is Wonderful! Live (26 listopada), odbędzie się ceremonia zamknięcia z udziałem Themis Christophidou, dyrektor generalnej ds. edukacji, młodzieży, sportu i kultury w Komisji Europejskiej, podczas której będzie można również przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia i wysłuchać refleksji nauczycieli, uczniów i naukowców. Będzie to także okazja do poznania szeregu dostępnych możliwości dalszego dzielenia się i uczenia dzięki stale powiększającej się społeczności Science is Wonderful! oraz całej gamie innych unijnych inicjatyw edukacyjnych skierowanych do młodzieży i nauczycieli. Podobnie jak inauguracja, ceremonia zamknięcia będzie dostępna w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, polskim, portugalskim i bułgarskim.

Science is Wonderful! to więcej niż seria corocznych działań internetowych. Dzięki nowej platformie Science is Wonderful! Digital nauczyciele i uczniowie bȩdą mogli czerpać inspirację do swoich zajęć nie tylko podczas tygodnia wydarzenia ale także przez cały rok, korzystając z materiałów edukacyjnych w wielu językach i obejmujących:

  • pokazy wideo,
  • poradniki do praktycznych eksperymentów,
  • nowe pomysły na lekcje,
  • gry i zabawy edukacyjne.

Science is Wonderful! jest źródłem informacji o nauczaniu przedmiotów ścisłych powstałym dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów z całej Europy. Platforma cyfrowa zawiera stale rosnące repozytorium wypróbowanych i przetestowanych materiałów edukacyjnych dostępnych dla nauczycieli w różnych językach oraz dostosowanych do różnych potrzeb.