treść strony

Webinarium: Sztuka jako narzędzie kryzysowe

W trakcie serii webinariów Sztuka Edukacji przybliżymy uczestnikom rolę sztuki jako pełnoprawnej dziedziny w nowoczesnej edukacji, prowadzącej do poznawania świata i rzeczywistego rozwoju.

  • fot. eTwinning

W obliczu obecnej sytuacji, w reakcji na nią, podczas webinarium postaramy się pokazać, jak wspierać uczniów i uczennice w obliczu informacji o wojnie w Ukrainie. Praca ze sztuką, która pomaga w obecnym kryzysie, polega głównie na szukaniu punktów stycznych pomiędzy polską kulturą a kulturą ukraińską i uwalnianiu emocji solidarności. Zaprezentujemy inspirację na działania z kulturą i sztuką. Przeprowadzimy symulację pracy z młodzieżą przy wykorzystaniu wybranych środków dydaktycznych – przykładów sztuki współczesnej. Porozmawiamy też o zasadach, o których należy pamiętać przy pracy edukacyjnej w obecnej sytuacji.

Ekspertka: Małgorzata Minchberg, artystka wizualna, doktor pedagogiki, specjalistka ds. edukacji artystycznej, animatorka kultury, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatka Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, zdobywczyni tytułu Inspiratora Kultury na Mazowszu 2021. Autorka i współautorka licznych projektów artystyczno-edukacyjnych, zrealizowanych przy współpracy z różnymi instytucjami (m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Narodowym, Galerią Narodową Zachęta, Centrum Nauki Kopernik). Nauczycielka sztuki i wykładowczyni akademicka. Autorka publikacji z zakresu pedagogiki twórczości (w 2019 r. nagroda EFC za artykuł pt. „Współpraca międzyprzedmiotowa. Artysta w szkole”). Edukuje dla sztuki i przez sztukę.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube eTwinning Polska.

TERMIN: 23.03.2022, godz. 18:30
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE: ClickMeeting

Formularz zgłoszeniowy