treść strony

Wpływ komunikatów na budowanie opinii odbiorców

Celem spotkania online jest poznanie metod informowania uczniów o skutkach społecznej dezinformacji i manipulacji oraz technik angażujących w rozmowę i wymianę poglądów.

  • fot. Matej Kastelic/Fotolia

Zapraszamy na bezpłatne webinarium "Językowy obraz świata, czyli wpływ komunikatów na budowanie opinii odbiorców" z cyklu webinarów pod wspólnym hasłem: "Chwyć fake-newsa za rogi". Tematem przewodnim roku 2021 w programie eTwinning  jest dezinformacja.

Trzecie spotkanie z czterech w ramach cyklu będzie dotyczyło metod rozmowy z uczniami o skutkach społecznej dezinformacji i manipulacji (propaganda, populizm, demagogia) oraz technik angażujących w rozmowę i wymianę poglądów (w tym aplikacji np. Flipgrid oraz techniki aktywizujące dotyczące np. myślenia krytycznego, gamifikacji, retoryki w praktyce szkolnej). Uczestnicy webinarum poznają metody podprogowe stosowane w przekazach medialnych (reklama, spot, teledysk), a także zyskają kompetencje cyfrowe oraz komunikacyjne związane z zagrożeniami wynikającymi z używania nowych mediów.

Webinarium poprowadzi Joanna Waszkowska: nauczycielka języka polskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater w Sosnowcu, Microsoft Innovative Educator Expert oraz ambasadorka i trenerka platformy Edmodo; entuzjastka gamifikacji, mediów cyfrowych oraz edukacji globalnej w nauczaniu. Pracuje metodą scaffolding autorsko dostosowaną do nauczania literatury, kultury i języka polskiego. Należy do grupy Superbelfrzy RP, autorka bloga http://uczycielnica.blogspot.com.

TERMIN: 03.11.2020 godz. 18:30
CZAS TRWANIA: 90 minut
MIEJSCE:  eTwinning Live  

Aby wziąć w nim udział wystarczy:

  1. Zalogować się już teraz na eTwinning LIVE i przejść do sekcji WYDARZENIA,
  2. Przy pomocy wyszukiwarki odnaleźć nadchodzące wydarzenie - wystarczy wpisać jego nazwę CHWYĆ FAKE-NEWSA ZA ROGI – Językowy obraz świata, czyli wpływ komunikatów na budowanie opinii odbiorców, otworzyć klikając w jego tytuł,
  3. Kliknąć DOŁĄCZ DO TEGO WYDARZENIA,
  4. W dniu webinarium (03.11.2020), wejść do pokoju wideokonferencji. Pokój zostanie uruchomiony na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona (100).

Nagranie zostanie udostępnione tydzień po webinarium na kanale YouTube eTwinning Polska.