Erasmus kończy 30 lat!


W styczniu rozpoczęliśmy obchody jubileuszu programu Erasmus, który od 2014 r. jest częścią Erasmusa+. Poniżej przedstawiamy wybrane wydarzenia, podczas których będziemy świętować urodziny największego i najbardziej popularnego unijnego programu edukacyjnego.

MARZEC

SelfiE+ – kolejne sektory programu Erasmus+ dołączają do konkursu
Platforma SElfie+ to miejsce stworzone specjalnie dla beneficjentów programu Erasmus+ Edukacja szkolna. Tutaj uczestnicy projektów publikują najlepsze zdjęcia wykonane podczas najciekawszych działań. W tym roku platforma zostanie rozwinięta, a do publikowania fotografii będziemy zachęcać przedstawicieli pozostałych sektorów programu Erasmus+. Najlepsze prace nagrodzimy!

MAJ

Festiwal Solidarni w Europie (9 maja)
W ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży – międzynarodowego przedsięwzięcia realizowanego z inicjatywy Komisji Europejskiej w dniach od 1 do 14 maja – zorganizujemy festiwal. W jego trakcie pokażemy m.in. siłę Wolontariatu Europejskiego.

CZERWIEC

Seminarium Ponadnarodowa mobilność edukacyjna wsparciem w kształtowaniu kompetencji niezbędnych na rynku pracy
Świętuj razem z nami 60 lat Europejskiego Funduszu Społecznego i Traktatów Rzymskich oraz 30-lecie programu Erasmus. Podczas seminarium pokażemy, jak synergia pomiędzy tymi programami wpływa na współpracę sektora edukacji z rynkiem pracy w Polsce.

WRZESIEŃ

Europejski Dzień Języków (26 września)
To coroczne święto języków, w ramach którego realizowane są wyjątkowe wydarzenia w całej Europie. Podczas tegorocznego święta odbędą się m.in. warsztaty przedstawiające najbardziej interesujące projekty ze wszystkich sektorów programu Erasmus+.

LISTOPAD

EDUinspiracje
Gala konkursów: EDUinspiracje, EDUinspirator, EDUinspiracje – Media, największych tego rodzaju przedsięwzięć organizowanych przez FRSE. W 2017 r. nagrody przyznamy beneficjentom oraz dziennikarzom w specjalnych kategoriach związanych z jubileuszem.

GRUDZIEŃ

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych – Odkryj swój talent!
Konferencja podsumowująca działania dotyczące Krajowego Zespołu Ekspertów ECVET oraz sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Więcej informacji na temat wydarzeń organizowanych w ramach obchodów 30-lecia programu Erasmus można znaleźć na stronie erasmusplus.org.pl/30lat.

 

Zapisz