Erasmus+ w mediach


„Na szczęście wyjechałam na Erasmusa”, „najlepsza nauka języka w praktyce”, „większa szansa na znalezienie atrakcyjnej pracy” – o korzyściach z programu Erasmus+ w ogólnopolskich i regionalnych pismach, radiu, telewizji

Każdej osobie, która rozpoczyna studia, radze, żeby pojechała na Erasmusa dwa razy. To jest najlepsza rzecz, jaka można zrobić ucząc się w szkole wyższej – przekonuje Natalia Kondratiuk-Świerubska (dziennikarka podroze.pl), która wyjechała podczas studiów do Mediolanu. (Polskie Radio)

Wyjazd za granice to nie tylko studia. Wolontariat europejski, program Erasmus+ czy tez Europejski Korpus Solidarności dotyczą nie tylko studentów. Można wyjechać do pracy, na praktyki czy doktorat. Warto się zainteresować, bo tych możliwości jest naprawdę dużo – mówi Anna Malik z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Podczas tegorocznej edycji Olsztyn Green Festival na uczestników po raz pierwszy czekała strefa #EUandME przygotowana przez Komisję Europejską w Polsce.(wyborcza.pl Olsztyn)

Katarzyna Krawczyk, nauczycielka z Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie: – Wyjazd do Edynburga na kurs językowy jest zupełnie inny niż moje dotychczasowe wyjazdy w ramach projektów unijnych. Tutaj muszę sama myśleć, mówić, czytać i słuchać w języku angielskim. Radze sobie z moimi Słabościami i pokonuje bariery językowe. Jest to najlepsza nauka „żywego” języka w praktyce. Cieszę się bardzo, że uczestniczę w zajęciach ze studentami rożnych narodowości, nie tylko europejskich. Udział w mobilności jest również fantastyczną formą poznawania kultury i historii Szkocji. (mragowo24.info)

Po zagranicznym stażu uczniowie będą mieli większą szansę na znalezienie atrakcyjnej pracy, ponieważ pracodawcy poszukują pracowników mających szersze umiejętności i kompetencje, niż
te, jakie daje im szkoła, realizując jedynie podstawy programowe nauczania. Otrzymają także europejskie potwierdzenie kwalifikacji, uzyskując certyfikat Europass Mobility – wyjaśniała Magdalena Sekura-Nowicka, dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. (Wielkopolska Gazeta Lokalna Krotoszyn)

Karin Sobis, założycielka start-up modowego:– Na szczęście w pewnym momencie wyjechałam na Erasmusa do Lizbony. Tam otworzyły mi się oczy na świat, poznałam świetnych ludzi i postanowiłam, że będę robiła w życiu coś ciekawego. (Glamour)