Grupa Azoty wyróżniona przez FRSE


Gala finałowa akcji „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” to dobra okazja do tego, by podziękować przedsiębiorcom. W tym roku dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, uhonorował Grupę Azoty S.A. za wkład w rozwój kształcenia zawodowego i wsparcie konkursu WordSkills. – To drugi rok, kiedy przyznajemy nagrodę przedsiębiorcy, który w spektakularny sposób wspiera edukację i stara się zaangażować w to, by na różnych poziomach była ona coraz bardziej nowoczesna i odpowiadała na wyzwania przyszłości – mówił w laudacji dr Poszytek.

W zawodach WorldSkills Polska uczestniczy od trzech lat. Są to międzynarodowe, cykliczne wydarzenia promujące umiejętności zawodowe w formie konkursów; 28 państw z Europy i aż 80 państw w edycji globalnej ma okazję rywalizować w 60 branżach. Projekt zachęca młodych do podnoszenia umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami oraz promuje najnowsze rozwiązania w danej branży. – Naszą rolą jest wyławiać polskie talenty – uczniów i studentów, którzy są w stanie konkurować z rówieśnikami z zagranicy. Nawet świetny uczeń z bardzo dobrej szkoły sam nie ma szans na sukces. Wymaga to dużego nakładu pracy. Żeby sprostać temu zadaniu, współpracujemy z przedsiębiorcami. Bej tej współpracy szkolenie zawodników byłoby ciężkie – wyjaśniał dyrektor generalny FRSE.

W ramach współpracy Grupa Azoty zobowiązała się m.in. do: przeprowadzenia eliminacji krajowych do konkursu WorldSkills w konkurencji Chemical Laboratory Technician, wsparcia eksperckiego oraz sprzętowego, ukierunkowanego na przygotowanie uczniów szkół branży chemicznej do udziału w konkursach umiejętności zawodowych EuroSkills i WorldSkills oraz sprawowania opieki trenerskiej nad wyłonionymi zawodnikami.

W podziękowaniu dr Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes Zarządu Grupy Azoty, poinformował, że spółka jest partnerem dla wielu szkół zawodowych. – Bardzo się cieszę że wspólnie z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji będziemy mogli się zmierzyć w tej inicjatywie, jaką jest konkurs WordSkills. Tak jak nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości, tak nie ma przedsiębiorczości bez dobrego szkolnictwa zawodowego – dodał.