Odkryj Europę!


Już od czternastu lat studenci z całej Europy mogą brać udział w konkursie fotograficznym Discover Europe. Liczy się świeżość i wyjątkowość spojrzenia na Stary Kontynent.

Istotą konkursu jest uchwycenie oblicza współczesnej Europy widzianej oczami jej młodych mieszkańców. To właśnie fotografia, dająca tak szerokie możliwości przekazu, pozwala w najpełniejszy sposób przedstawić i zrozumieć problemy przykuwające uwagę młodych Europejczyków.

Celem organizatora konkursu – Erasmus Student Network – jest tworzenie więzów między odrębnymi społecznościami, które dzięki Discover Europe mają możliwość wymiany doświadczeń, inspiracji i poglądów.

Na XIII edycję konkursu uczestnicy przysłali aż 3673 zdjęcia! Zagadnienia poruszane na fotografiach były bardzo różnorodne – od skłaniającego do refleksji tematu uchodźców po wywołujące uśmiech na twarzy reportaże ze studenckich podróży.

Jurorzy byli pod ogromnym wrażeniem nietuzinkowych zdjęć i wysokiego poziomu prac. Finalistów nagrodzono podczas Wielkiej Gali Finałowej, która odbyła się 21 maja 2016 r. w Teatrze Capitol w Warszawie. Zwycięzcy wygrali wycieczki ufundowane przez Student Travel, profesjonalne programy do obróbki zdjęć przekazane przez firmę Corel oraz wyjazdy studyjne do Brukseli.

Przed nami XIV edycja, która w marcu 2017 r. znów połączy młodych pasjonatów fotografii z całego kontynentu. Team ESN, liczący ponad 40 osób, już pracuje nad tym, by powtórzyć sukces z ubiegłych lat.