Chcesz lepszej szkoły? Ruszaj za granicę


Czujesz, że placówka, w której pracujesz, potrzebuje zmian? Nic prostszego – zbierz chętnych, zaangażuj dyrektora i bazując na szkolnym planie rozwoju, stwórz koncepcję funkcjonowania szkoły XXI wieku.

Jak to zrobić? Zacznij od lektury Przewodnika po programie Erasmus+. Wybierz akcję 1 w sektorze Edukacja szkolna, napisz i złóż wniosek do 4 marca 2015 r. do godz. 12.00.

O czym musisz pamiętać?

  1. Wniosek należy złożyć w imieniu szkoły (nie własnym). Zanim to zrobisz, ustal w zespole, który będzie realizował projekt: jakie są potrzeby szkoły i w jaki sposób można poprawić jakość jej pracy w oparciu o wiedzę, którą zdobędziecie podczas wyjazdów zagranicznych będących elementem waszego projektu.
  2. Wyniki ustaleń opisz szczegółowo w Europejskim Planie Rozwoju Szkoły – dokumencie stanowiącym integralną część wniosku. Pamiętaj, by określić potrzeby szkoły w zakresie podniesienia jakości pracy placówki i zwiększenia zakresu współpracy międzynarodowej. Zdefiniuj główne obszary wymagające poprawy, np. umiejętność zarządzania, umiejętności i kwalifikacje
    pracowników, nowe narzędzia lub metody nauczania, umiejętności językowe, nowoczesny program nauczania, organizacja nauczania i uczenia się.
  3. W planie uwzględnij też wyjazdy do zagranicznych instytucji, które dysponują wiedzą w interesującym was obszarze. W ten sposób połączysz przyjemne z pożytecznym – twój zespół nie tylko zobaczy nowe miejsca i pozna nowych ludzi, ale także zdobędzie przydatną wiedzę i znacząco podniesie kwalifikacje zawodowe, przez co poprawi się jakość pracy waszej placówki. Wszystko
    to można osiągnąć w rok lub dwa – tyle bowiem może trwać wasz projekt.

Zapraszamy!

Michał Waszczuk
koordynator akcji 1 Erasmus+ Edukacja szkolna