Dzień Edukacji Narodowej


Dziś obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Święto upamiętnia rocznicę powołania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej. Choć w Polsce ten dzień znany jest głównie jako Dzień Nauczyciela, nie zapominajmy, że jest to święto wszystkich pracowników szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy wybrali ten zawód, którzy realizują się w nim z pasją, którzy kształtują młodych – formują zalążki naukowców, wszczepiają potrzebę obcowania ze sztuką, zarażają pasją czytania książek, tym, dzięki którym wiemy co to jest atom, katar, dlaczego na niebie pojawia się tęcza. Dziękujemy dziś wszystkim, którzy włożyli swoją energię w to, byśmy byli lepszymi ludźmi. Bo świat trzeba rozumieć, a Wy, drodzy nauczyciele, nam go pokazujecie.

Zawód nauczyciela to również nieustanna konieczność doskonalenia swoich umiejętności. Z bogatej oferty programów pomagających rozwijać kompetencje my proponujemy Państwu dziś to wszystko, co umożliwia Wam eTwinning. „Fantastyczna przygoda”, „źródło nieustannego rozwoju zawodowego”, „dobra zabawa”, „Sposób na łatwe, szybkie i przyjemne zrealizowanie podstawy programowej”, „poszerza horyzonty”, „tworzy przestrzeń bez granic” – to tylko część opinii, jakie o programie mają jego uczestnicy. Nie dziwi więc rosnąca z roku na rok liczba polskich szkół i nauczycieli dołączających do programu eTwinning. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu motywującego, a następnie do odwiedzenia strony www.etwinning.pl i sprawdzenia pełnej oferty programu.