Erasmus+ Bus 20 lutego w Golubiu-Dobrzyniu


Trzy tysiące lokalnych liderów i przedstawicieli instytucji edukacyjnych, dwadzieścia miejscowości w całej Polsce oraz tysiące kilometrów. Tak właśnie wygląda trasa Erasmus+ Busa, który wyruszył w Polskę 11 stycznia 2017 r. Najbliższe spotkanie z podróżującymi na pokładzie busa ekspertami Narodowej Agencji Erasmus+ odbędzie się 20 lutego w Golubiu-Dobrzyniu, w Zespole Szkół nr 1 im. Anny Wazówny (ul. PTTK 28) w godz. 11:30-14:00.

„Erasmus+ Bus” to nowa propozycja Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji mająca na celu popularyzację największego unijnego programu edukacyjnego. Mobilną załogę busa stanowią eksperci Narodowej Agencji Programu Erasmus+, którzy odwiedzą przedstawicieli wybranych instytucji we wsiach, miasteczkach i miastach na terenie całego kraju. Przedstawią oni nie tylko ofertę programu Erasmus+, ale również zaprezentują przykłady dobrych praktyk, stanowiące bogate źródło inspiracji. Projekt „Erasmus+ Bus” to krok w kierunku wyrównania szans edukacyjnych oraz promocja idei uczenia się przez całe życie.

Pierwszą miejscowością, którą odwiedzili mobilni eksperci Erasmus+ Busa był Orzysz w województwie warmińsko-mazurskim. Wykładu o możliwościach, jakie daje Erasmus+, wysłuchało ponad 120 osób. W tym gronie znaleźli się m.in. przedstawiciele szkół, przedszkoli, bibliotek, uniwersytetu III wieku, urzędu miasta, a nawet Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej!

Urodziny programu Erasmus

„Erasmus+ Bus” to jeden z wielu projektów realizowanych w 2017 r. w ramach tegorocznych obchodów 30-lecia Programu Erasmus. Wśród inicjatyw, które będą towarzyszyć jubileuszowym obchodom, znajdzie się m.in. multimedialna wystawa, „Run with Erasmus” oraz wydarzenia związane z Europejskim Tygodniem Młodzieży.

Program Erasmus+ w województwie kujawsko-pomorskim

W gronie instytucji, które realizują już własne projekty edukacyjne w województwie kujawsko-pomorskim, znalazły się już m.in. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Gimnazjum im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu.

Gimnazjum zrealizowało niezwykle ciekawy projekt pt. „Why maths?”. Jego celem zainteresowanie uczniów matematyką. – Zajmowaliśmy się matematyką w sztuce, architekturze i geografii. Ponieważ mieszkamy w mieście z pięknym kościołem gotyckim skupiliśmy się na powiązaniach matematyki z geometrią okien gotyckich – wyjaśnia koordynatorka projektu.