Projekty eTwinning promujące czytelnictwo


Ponad stu nauczycieli z całej Polski spotkało się w Warszawie podczas krajowego seminarium kontaktowego programu eTwinning.

Przez dwa dni (20-21 listopada) osoby zainteresowane realizowaniem projektów w programie eTwinning brały udział w licznych prezentacjach, dyskusjach i warsztatach.

Uczestników, w imieniu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Krajowego Biura eTwinning, powitała Barbara Milewska zachęcając do zaangażowania się w program. Gracjana Więckowska przedstawiła szczegóły dotyczące uczestnictwa: ogólne zasady oraz osiągnięcia polskich nauczycieli realizujących eTwinningowe projekty.

Kolejne prezentacje dotyczyły już realizacji konkretnych działań. Opowiadały o nich, na przykładach własnych projektów, doświadczone nauczycielki-bibliotekarki: Urszula Kuta, Teresa Prokowska i Aneta Szadziewska. Ich wyjątkowo interesujące prezentacje można obejrzeć na stronie konferencji.

W kolejnym kroku nauczyciele uczestniczyli w sesji networkingowej Poznajmy się, podczas której wymieniali się pomysłami na projekt, dyskutowali o łączących ich zainteresowaniach, a następnie wzięli udział w pierwszej sesji warsztatowej. Do wyboru mieli warsztaty z narzędzi eTwinning: eTwinning Live, TwinSpace oraz zewnętrznych narzędzi TIK. Intensywny dzień uczestnicy spotkania zakończyli sesją planowania projektów.

Następnego dnia nauczyciele wzięli udział w dwóch sesjach warsztatowych kontynuując tematykę z dnia poprzedniego. Zdobytą wiedzę oraz informację o innych uczestnikach (z sesji Poznajmy się) wykorzystali w trakcie sesji Rejestracja projektu. Powstało 25 nowych projektów krajowych. Niemal każdy ze 100 uczestników założył własny lub dołączył do nowo zarejestrowanego projektu.

Nowopowstałe współprace zaprezentowano podczas ostatniej części spotkania – podsumowania.

Wszystkie materiały, oraz zdjęcia z konferencji można obejrzeć na stronie konferencji.