eTwinning otwiera edukację


Temat tegorocznej Konferencji eTwinning to „Otwieranie edukacji”, w najszerszym znaczeniu tego hasła. Mowę powitalną wygłoszą włoska minister edukacji Stefania Giannini i przedstawiciel Komisji Europejskiej. Wykład inauguracyjny „Elastyczna edukacja” wygłosi Lord David Puttnam – wykład będzie dotyczył  systemów edukacji w obliczu potrójnego zagrożenia: „zmianami klimatycznymi” – cyfrowymi, ekologicznymi i gospodarczymi.

Jak czytamy w jednym z ostatnich komunikatów Komisji Europejskiej: „Nauczyciele powinni móc nabywać zaawansowane kompetencje informatyczne (…) aby nawiązywać łączność za pośrednictwem prężnych wspólnot praktyków, (…) co widać w niebywałym zaangażowaniu nauczycieli na platformie eTwinning; nauczyciele powinnini być nagradzanymi za nowe metody nauczania”. Prace konferencji będą koncentrowały się wokół wymiany nowych praktyk, badania nowych sposobów nauczania i promowania społeczności eTwinning podczas warsztatów, sesji interaktywnych i nieformalnych spotkań. Konferencja będzie także okazją do świętowania wybitnych wyników współpracy szkół w ramach programu eTwinning. Ostatniego dnia panel ekspertów i nauczycieli wspólnie z audytorium przyjrzą się, w jaki sposób eTwinning podnosi kompetencje uczniów i nauczycieli.

W działającej pod patronatem Komisji Europejskiej akcji eTwinning, po dziewięciu latach swojej działalności, zarejestrowanych jest blisko 280 000 nauczycieli z 42 krajów, którzy komunikują się, współpracują i zakładają projekty edukacyjne ponad granicami. eTwinning utwierdził swoją rolę w kształtowaniu europejskiej przestrzeni edukacyjnej. Pomaga nauczycielom nawiązywać kontakty, współpracować i dzielić się w ramach największej społeczności edukacyjnej w Europie.

***
Strona internetowa konferencji: http://conference2014.etwinning.net/
Śledź Konferencję na Twitterze: #eTconf14
Link filmu wideo z zeszłorocznej konferencji: http://youtu.be/Tg_5c0VJ-PQ

Więcej informacji, prosimy o kontakt:
Valentina Garoia, Biuro Informacyjno-Prasowe, European Schoolnet,
kom.: +32 (0)488 495246, valentina.garoia@eun.org

 

***

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia:

 

Conference 2014 - Rome: Game of Romes