eTwinning Weeks


Setki wydarzeń w całej Europie, ciekawe inicjatywy, kursy i spotkania pod hasłem „Naśladuj mnie” – wszystko za sprawą rozpoczynających się właśnie eTwinning Weeks. Po raz kolejny ruszyła kampania zachęcająca do udziału w programie eTwinning.

Aż 85% uczniów wyszukuje informacje w Internecie, a 52% z nich wykorzystuje w tym celu YouTube lub portale społecznościowe. Co piąty reprezentant pokolenia Z czyta lektury szkole w formie e-booków, a 33% korzysta z lekcji online. Nic dziwnego, że dzieci do nauki potrzebują bodźców atrakcyjniejszych niż szkolna tablica i kreda. Program eTwinning umożliwia tworzenie partnerstw pomiędzy szkołami znajdującymi się w różnych krajach i wspólną realizację projektu w przestrzeni wirtualnej. Dzięki takiej współpracy rówieśnicy – nie wychodząc z klasy – wzajemnie się poznają, wspólnie się uczą, cieszą z osiągniętych efektów, oswajają się z pracą w międzynarodowym środowisku, zdobywają kompetencje językowe oraz komunikacyjne. Nauczyciele, którzy angażują się w program mogą natomiast ubiegać się o kolejne stopnie awansu zawodowego, a także rozwijać swoje umiejętności językowe, pedagogiczne oraz informatyczne.


eTwinning Live

Nowa odsłona platformy, znanej każdemu eTwinnerowi, umożliwi śledzenie wydarzeń europejskich tygodni programu eTwinning. Wystarczy kliknąć „obserwuj”, aby nie przegapić żadnej z przygotowanych na najbliższe dwa tygodnie atrakcji. Na platformie można również znaleźć liczne wskazówki i referencje, jakie eTwinningowi wystawili doświadczeni nauczyciele i ambasadorzy programu. Niewątpliwie ważnym jej elementem jest również portfolio dobrych praktyk – projektów, które inspirują do tworzenia kolejnych działań.

Loteria

Wszystkich, którzy nie biorą jeszcze udziału w programie serdecznie zachęcamy do zapoznania się z możliwościami, jakie oferuje eTwinning. Dla każdego nowego, zarejestrowanego nauczyciela oraz dla szkół, które zarejestrują się w programie podczas trwania tygodni eTwinning mamy niespodziankę – wezmą Państwo udział w loterii z nagrodami. Ale do udziału w loterii zapraszamy też eTwinnerów z doświadczeniem – każdy nowy, zarejestrowany podczas najbliższych dwóch tygodni projekt również bierze udział w losowaniu nagród.

Poznajmy się!

Zapraszamy do odwiedzenia nas w siedzibie FRSE (ul. Mokotowska 43, Warszawa) podczas trwania eTwinning Weeks. Chętnie opowiemy o możliwościach programu, o warunkach udziału, podpowiemy jak przygotować ciekawy projekt i jak korzystać z platformy. Jesteśmy do państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00.

W przypadku szkoleń komputerowych konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie się oraz ustalenie godziny szkolenia.
Zarejestruj się.

Poszukaj inspiracji i zaplanuj własny projekt!

Przykłady najlepszych projektów możesz obejrzeć w naszej najnowszej publikacji Zwycięskie projekty 2015, publikacji wydanej z okazji 10-lecia Programu eTwinning w Polsce, Polska w eTwinningu i w galerii Ciekawe projekty.

Wejdź też na stronę europejskiego portalu www.etwinning.net, zobacz gotowe zestawy projektowe i moduły edukacyjne.

Skontaktuj się z ambasadorami ze swojego regionu. Sprawdź jakie atrakcje przygotowali na eTwinning Weeks. W ich imieniu również zapraszamy do udziału w wydarzeniach lub kontaktu z nimi via e-mail. Planując projekt warto skorzystać z ich rad i doświadczenia.

Rozwijaj się zawodowo

Weź udział w kursach internetowych:
• miesięczny kurs internetowy Jak uczestniczyć w Programie eTwinning?
• miesięczny kurs internetowy Jak zrealizować dobry projekt eTwinning?
• krótki kurs tygodniowy.
Poznaj lepiej narzędzia eTwinning podczas warsztatów e-czwartek, e-wtorek, e-piątek.

Zdobądź uznanie

Zorganizuj własne wydarzenia w szkole, bibliotece czy przedszkolu promujące eTwinning: spotkania, prezentacje, konkursy plastyczne, loterie fantowe, wystawy, pikniki, quizy wiedzy o eTwinning, itp. Zaproś eTwinnerów (np. ambasadorów), którzy zrealizowali już projekty w naszym programie i chętnie opowiedzą o przeprowadzonych działaniach rodzicom i społeczności lokalnej. Relacje zamieszczaj na szkolnej stronie internetowej i przyślijcie do nas na adres etwinning@frse.org.pl. Najciekawsze historie i pomysły nagrodzimy i opublikujemy na portalu!

Aplikuj o Odznakę Jakości za swój zakończony, lub znajdujący się na finiszu projekt. Wyróżniony projekt zgłoś koniecznie do konkursu Nasz projekt eTwinning 2016. Zgłoszone do Konkursu projekty, mogą być oceniane w następujących kategoriach wiekowych uczniów:

  • projekt dla uczniów w wieku 3-10 lat (przedszkola i edukacja wczesnoszkolna),
  • projekt dla uczniów w wieku 11-15 lat (szkoły podstawowe klasy IV-VI i gimnazja),
  • projekt dla uczniów w wieku 16-19 lat (szkoły ponadgimnazjalne),

a także w następujących kategoriach konkursu dodatkowego:

  • dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (wiek uczniów – od IV klasy szkoły podstawowej),
  • „Historia, kultura i społeczeństwo”
  • „Debiut” – pierwszy projekt eTwinning nauczyciela i szkoły,
  • Nagroda specjalna dla nauczycieli realizujących zgłaszany projekt podczas pełnienia funkcji ambasadora eTwinning.

Przede wszystkim odwiedzaj regularnie naszą stronę, profil na Facebooku oraz eTwinning Live. Na bieżąco będziemy informować o wszystkich naszych działaniach. W ten sposób nie przeoczysz żadnej aktywności!