FRSE i polska misja edukacyjna w Brazylii


Przedstawiciele siedemnastu wiodących polskich uczelni, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji wzięli udział w polskiej misji edukacyjnej w Brazylii.

Spotkania ze studentami i władzami największych brazylijskich uczelni, prezentacje polskiej oferty oraz udział w targach rekrutacyjnych trwały od 18 do 25 marca.

Polska misja edukacyjna w Brazylii została zorganizowana w ramach realizowanej przez MNISW od 2012 r. kampanii Ready, Study, Go! Poland. Bogaty program ponad piętnastu wydarzeń miał za zadanie zachęcić młodych Brazylijczyków do studiowania w Polsce, a także do aplikowania na studia do Polski w ramach programu „Nauka bez Granic”.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji wsparła misję poprzez organizację polskich stoisk narodowych podczas międzynarodowych targów Salao do Estudante 22 marca w Kurytybie i 24 marca w Rio de Janeiro. Wszyscy uczestnicy odwiedzający naszą alejkę otrzymywali bezpłatne materiały na temat studiowania w Polsce, a także publikacje z ofertą poszczególnych uczelni.

Polskie stoiska cieszyły się ogromną popularnością i były nieustannie oblegane. Studenci mogli również poznać szczegółową ofertę polskich szkół wyższych podczas towarzyszącym targom prezentacji.

Tuż przed wyjazdem misji edukacyjnej do Brazylii Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło portal www.go-poland.pl dla cudzoziemców zainteresowanych studiowaniem w Polsce. Serwis jest dostępny m.in. w wersji portugalskiej. Na portalu został wykorzystany film „Poland-my Best choice” przygotowany w 2012 r. przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji z okazji obchodów 25-lecia programu Erasmus. Podczas targów uczestnicy otrzymywali przygotowane przez FRSE wizytówki promujące nową stronę.

Informacje o polskiej misji edukacyjnej w Brazylii odbiły się szerokim echem w polskich mediach. Zachęcamy do przeczytania depeszy PAP, a także relacji w języku angielskim z misji w BrasiliiKurytybie i Rio de Janeiro.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z targów i prezentacji podczas Salao do Estudante w Kurytybie i Rio de Janeiro:
Targi Salão do Estudante 2014 (Brazylia – Kurytyba i Rio de Janeiro)