FRSE promuje polskie uczelnie – po raz pierwszy w Uzbekistanie!


Za nami międzynarodowe targi edukacyjne w Uzbekistanie – XVI Education and Career Expo. Nie mogło na nich zabraknąć polskiego stoiska. Po raz pierwszy przygotowała je Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach kampanii “Ready, Study, Go! Poland”. Polskę reprezentowały przedstawiciele dziesięciu instytucji.

Tuż po oficjalnym otwarciu targów polskie stoisko odwiedził Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Uzbekistanu, Pan Piotr Iwaszkiewicz. Tego samego dnia odbyło się spotkanie polskiej delegacji z przedstawicielami naszej dyplomacji i lokalną Polonią w siedzibie ambasady. Spotkanie było okazją dla delegacji polskich uczelni na nawiązanie nowych kontaktów i zdobycie niezbędnych informacji pomocnych przy opracowywaniu przyszłych ofert promocyjnych kierowanych do młodzieży z Uzbekistanu.

Na polskim stoisku były prezentowane materiały o polskim szkolnictwie wyższym przygotowane specjalnie na tę okazję w języku rosyjskim. Przedstawiciele polskich uczelni pełnili dyżury, udzielając informacji wszystkim zainteresowanym. Polska oferta cieszyła się popularnością wśród odwiedzających targi. Wszyscy uczestnicy odwiedzający nasze stoisko otrzymali bezpłatne materiały na temat studiowania w Polsce, a także publikacje z ofertą poszczególnych uczelni.

W ramach wydarzeń towarzyszącym targom odbyło się również spotkanie w Palace of Youth Creativity w Taszkencie i dotyczyło możliwości podejmowania i odbywania studiów w Polsce przez obywateli Uzbekistanu.

Galeria zdjęć z targów w Uzbekistanie.