FRSE promuje polskie uczelnie w Kazachstanie


Za nami międzynarodowe targi edukacyjne w mieście Ałmaty (XV Kazakhstan International Exhibition Education and Career). Nie mogło na nich zabraknąć polskiego stoiska. Przygotowała je Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach kampanii “Ready, Study, Go! Poland”.

 
Polskę reprezentowali przedstawiciele dwunastu wiodących polskich uczelni, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Tuż po oficjalnym otwarciu targów polskie stoisko odwiedził Konsul Generalny RP w Ałmaty Andrzej Papierz i otrzymał od przedstawicieli FRSE jubileuszowy album wydany z okazji 20-lecia Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Następnego dnia odbyło się spotkanie polskiej delegacji z przedstawicielami naszej dyplomacji i lokalną polonią w siedzibie konsulatu. Spotkanie było okazją dla delegacji polskich uczelni na nawiązanie nowych kontaktów i zdobycie niezbędnych informacji pomocnych przy opracowywaniu przyszłych ofert promocyjnych kierowanych do młodzieży z Kazachstanu.

Na polskim stoisku były prezentowane materiały o polskim szkolnictwie wyższym przygotowane specjalnie na tę okazję w języku rosyjskim. Przedstawiciele polskich uczelni pełnili dyżury, udzielając informacji wszystkim zainteresowanym.

Polska oferta cieszyła się popularnością wśród odwiedzających targi. Wszyscy uczestnicy odwiedzający nasze stoisko otrzymywali bezpłatne materiały na temat studiowania w Polsce, a także publikacje z ofertą poszczególnych uczelni.

W ramach wydarzeń towarzyszącym targom odbyło się jeszcze spotkanie w Atakent Expo i dotyczyło możliwości podejmowania i odbywania studiów w Polsce przez obywateli Kazachstanu.

Tuż przed wyjazdem misji edukacyjnej do Kazachstanu Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło portal www.go-poland.pl dla cudzoziemców zainteresowanych studiowaniem w Polsce. Serwis jest dostępny m.in. w wersji rosyjskiej. Na portalu został wykorzystany film „Poland-my Best choice”przygotowany w 2012 r. przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji z okazji obchodów 25-lecia programu Erasmus. Podczas targów uczestnicy otrzymywali przygotowane przez FRSE wizytówki promujące nową stronę.

Międzynarodowe targi Education and Career 2014 to jedno z największych edukacyjnych wydarzeń w Kazachstanie. W tegorocznej edycji targów uczestniczy ponad 120 wystawców z całego świata, między innymi z Chin, Korei, Rosji, Turcji, Polski, Litwy, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z targów w Kazachstanie.

 

FRSE promuje polskie uczelnie - tym razem w Kazachstanie