FRSE w obiektywie. Fotoreportaże 2013


991 mln euro to kwota, którą Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji przekazała na realizację projektów edukacyjnych w ciągu 20 lat swojej działalności. Za tą kwotą stoją konkretni ludzie, interesujące historie i inspirujące projekty. Jeśli chcecie je poznać, zapraszamy do przeczytania publikacji „FRSE w obiektywie. Fotoreportaże 2013”. Zbiór ten jest efektem całorocznej pracy fotografów oraz reporterów współpracujących z Fundacją.

W publikacji znajdziecie zdjęcia z projektów, podczas których: pracownicy Muzeum Narodowego w Krakowie uczyli się języka angielskiego dzięki programowi Leonardo da Vinci, seniorzy – beneficjenci Grundtviga poznawali tajniki świata komputerów,  a zagraniczni stypendyści Erasmusa łamali języki na „w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”.

Dowiecie się także jak dzięki programowi Comenius, zwykła lekcja astronomii może stać się kosmicznym doświadczeniem oraz jak nauczyciele w Centrum Nauki Kopernik zaprzyjaźniali się z fizyką dzięki eTwinningowi.

W publikacji są również fotoreportaże przedstawiające projekty, w których młodzi ludzie promowali wolontariat europejski podczas regat w Szczecinie, poznawali funkcjonowanie instytucji Unii Europejskiej, organizowali festiwale muzyczne oraz budowali (dosłownie!) więzi, a to wszystko dzięki programom „Młodzież w działaniu” oraz Polsko-Litewskiemu Funduszowi Wymiany Młodzieży.

Mamy nadzieję, że projekty zaprezentowane w publikacji będą inspiracją dla przyszłych beneficjentów nowego programu Erasmus + .

Zapraszamy do lektury!