Gala rozdania nagród w konkursach eTwinning 2017


W miniony weekend mieliśmy ogromną przyjemność spotkać się z koordynatorami i uczestnikami najlepszych w tym roku projektów. Podczas gali rozdania nagród w konkursie eTwinning 2017 uhonorowaliśmy zdobywców nagród w 3 kategoriach wiekowych oraz 4 kategoriach dodatkowych.

Ceremonia odbyła się w niezwykłej scenerii Teatru Królewskiego – Stara Pomarańczarnia w Muzeum Łazienki Królewskie. Wraz z nauczycielami i uczniami wyróżnionych szkół mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej – Panią Minister Marzennę Drab i pana Rafała Lwa-Starowicza. Ministerstwo Cyfryzacji reprezentował Pan Minister Marek Zagórski i Lider Cyfryzacji Pan Włodzimierz Marciński. W spotkaniu wziął także udział Kurator Oświaty w województwie kujawsko-pomorskim, Pan Marek Gralik.

Po powitaniu gości przez dr. Pawła Poszytka, dyrektora generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i krótkich przemówieniach Pani Minister Marzenny Drab oraz Pana Ministra Marka Zagórskiego na scenę zostali zaproszenia laureaci. Nagrody wręczali przedstawiciele Ministerstw, dr Paweł Poszytek, Alicja Pietrzak, dyrektor programu eTwinning oraz sponsorzy: Image Recording Solution i Edu Sense.

Na zakończenie dr Stanisław Skórka (Instytut Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie) zafascynował gości wykładem o projektowaniu informacji, tak aby odbiorcy mogli wykorzystywać je samodzielnie do własnych celów. Rozważania z zakresu architektury informacji zaciekawiły nawet najmłodszych uczestników konferencji.

Galeria zdjęć z uroczystości i więcej informacji na stronie etwinning.pl.