Językowa jesień w Warszawie


Europejski Dzień Języków ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. przypada 26 września. Święto stanowić ma zachętę dla wszystkich bez względu na wiek i wykształcenie do nauki języków obcych. W tym roku w programie przedsięwzięcia znalazło się wiele różnorodnych wydarzeń zorganizowanych przez FRSE i jej partnerów.

24 września 2014 r. na Wydziale Neofilologii UW, 25 września w Bibliotece „Przystanek Książka” na Ochocie, a 26 września w Bibliotece Publicznej im. Z. Rumla na Pradze-Południe odbyły się lekcje pokazowe języków z całego świata. Podczas zajęć można było nauczyć się podstawowych słów i zwrotów w językach rzadziej nauczanych (takich jak: portugalski, czeski czy estoński) i nieeuropejskich, a także poznać nowoczesne i ciekawe sposoby uczenia się angielskiego, niemieckiego czy francuskiego.

W związku z obniżeniem wieku rozpoczynania nauki w szkole do zabawy w języki i teatr zaproszono też sześcioletnich pierwszoklasistów, którzy w Starej Prochowni zaprezentowali wielojęzyczne przedstawienie.