Międzynarodowy Dzień Wolontariusza z Europejskim Korpusem Solidarności


5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Od prawie 20 lat polskie organizacje pozarządowe i instytucje korzystają ze wsparcia zagranicznych wolontariuszy w ramach Wolontariatu Europejskiego, a od 2018 Europejskiego Korpusu Solidarności. Kilka tysięcy Polaków wyjechało za granicę Polaków do pracy w charakterze wolontariuszy w całej Europie i poza nią. Wszystkich łączy chęć pomagania innym!

Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności działają w organizacjach pozarządowych, bibliotekach, domach pomocy społecznej, muzeach, szkołach i przedszkolach realizując ciekawe projekty. Angażują się w lokalne działania na rzecz społeczności, jednocześnie ucząc się języka, nowych umiejętności, zdobywając doświadczenia.
Narodowa Agencja Europejskiego Korpusu Solidarności wspiera święto wolontariatu w ramach ogólnopolskiej akcji „Międzynarodowy Dzień Wolontariusza z Europejskim Korpusem Solidarności”. W całej Polsce organizowane są wydarzenia związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Wiele z nich jest goszczonych przez organizacje zaangażowane w projekty wolontariatu Europejskiego Korpusu Solidarności. Zobacz czy coś dzieje się w Twojej okolicy. 

Spotkaj wolontariusza! Zobacz, co robią w projekcie! Porozmawiaj, czego się można nauczyć! Skorzystaj z wolontariatu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności! Może wolontariat zmieni Twoje życie?

Europejski korpus Solidarności to program Komisji Europejskiej, który umożliwia ludziom w wieku 18-30 wyjazdy na projekty wolontariatu za granicę. Wolontariusz może spędzić czas do 12 miesięcy w jednym z krajów uczestniczących w programie podejmując pracę w charakterze wolontariusza. Nie ponosi żadnych kosztów z związku z wyjazdem. Ma zapewnione zakwaterowanie, podróż, wyżywienie, kieszonkowe, ubezpieczenie.

Chcesz dołączyć do grona wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności? Wejdź na stronę www.eks.org.pl.