Mobilne Centrum Edukacyjne szykuje się na kolejną, trzecią już, trasę po Polsce


Pomysły na wyposażenie trucka biorą się nie tylko z Polski, ale i z całego świata. – Trzeba cały czas śledzić rynek, bo przecież urządzenia szybko się starzeją.
Dlatego zespół Mobilnego Centrum Edukacyjnego w dniach 23-25.01.2020 r. odwiedził Targi Technologii Edukacyjnej w Londynie, gdzie można zdobyć szeroką wiedzę o wykorzystaniu nowych technologii w nauczaniu. Są tam wystawcy z Europy, Stanów Zjednoczonych, Azji. Targi są bezpłatne i udział w nich polecamy każdemu nauczycielowi. Można obejrzeć roboty, gogle VR, tablety, nowe rozwiązania od Google’a, Microsoftu. Już samo podglądanie tych nowinek bardzo rozwija myślenie o edukacji.

W wyborze sprzętu pomagają trenerzy MCE, którzy pracują z nim na co dzień w czasie zajęć i warsztatów. Podpowiadają, co jest ciekawe i co sprawdzi się w przypadku mobilnej ciężarówki. Ważne też, by wyposażenie trucka trafiało do uczniów w różnym wieku. Nie tylko tych najmłodszych ze szkół podstawowych, ale również ponadpodstawowych. Stąd na pokładzie ciężarówki zarówno proste roboty, jak Beeboty, jak i te bardzo zaawansowane w obsłudze, jak Fable.

Targi The BETT Show w Londynie To jedne z największych na świecie targów edukacyjno-technologicznych skupiających wiodące firmy z branży technologii edukacyjnej, start-upy edukacyjne i kilkadziesiąt tysięcy uczestników z różnych krajów.

Odbywają się raz w roku w Londynie od ponad 30 lat w Wielkiej Brytanii.