Noc Muzeów 2014


Sobotniego wieczoru wielu z mieszkańców Warszawy stanęło przed decyzją „wyjść z domu, czy nie”. Początkowo pogoda nie zachęcała do aktywności. Jednak rekordowa liczba osób zdecydowała się skorzystać z atrakcji proponowanych podczas tegorocznej Nocy Muzeów.

Na chętnych czekało ponad 200 miejsc: muzeów, galerii, urzędów, klubokawiarni czy wreszcie takich przestrzeni, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających.
Noc Muzeów to tradycja europejska sięgająca 1993 r. W Warszawie odbywała się po raz jedenasty. Dziesiątki miast i instytucji biorących w niej rokrocznie udział doceniają wartości, jakie niesie ze sobą to oryginalne przedsięwzięcie.
Noc Muzeów jest ściśle związana z miejskim sposobem przeżywania, doświadczania i podejścia do oferty kulturalnej. Codzienne zabieganie często nie pozwala mieszkańcom na korzystanie z bogactwa propozycji. Ten wieczór w roku z pewnością warto zaplanować wcześniej, będąc pewnym, że zawsze znajdzie się coś dla siebie.
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji miała przyjemność aktywnie wspierać inicjatywę Nocy Muzeów prowadząc stoisko informacyjno-promocyjne w Centrum Nauki Kopernik. Magia tego niezwykłego miejsca na trasie warszawskiej Nocy Muzeów jak co roku przyciągnęła tłumy zwiedzających.
Pracownicy FRSE poprzez informowanie o sposobach pozyskiwania środków na realizację swoich edukacyjnych celów pokazywali jak nie gubić radości poznawania, aktywności, mobilności czy w końcu jak spełniać swoje marzenia, okrywać talenty i rozwijać kompetencje.
Na stoisku FRSE można było nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawych faktów na temat funduszy europejskich dedykowanych edukacji, wziąć materiały, ale również można było usłyszeć o możliwościach jakie stworzył działający od początku tego roku program Erasmus+. Jego oferta kierowana jest od najmłodszych, uczniów, studentów, nauczycieli, aż do seniorów.

„Dlatego tak bardzo cieszy nas fakt, że wszystkie te grupy odwiedzały nasz punkt i aktywnie brały udział w konkursach i zabawach które zaproponowaliśmy na tę noc” – mówi Agnieszka Znój z FRSE.

Mamy nadzieję, że zainteresowanie edukacyjnymi programami Unii Europejskiej będzie miało bezpośrednie przełożenie na liczbę i jakość składanych do Narodowej Agencji wniosków.

Wszystkim, którzy nas odwiedzili w CNK serdecznie dziękujemy i zapraszamy do wspólnego celebrowania tej niezwykłej nocy w przyszłym roku.

Noc Muzeów 2014