Nowy numer „Europy dla Aktywnych” już dostępny


Na jesienną chandrę polecamy trzeci w tym roku numer „Europy dla Aktywnych”. Tym razem poruszamy temat Partnerstwa Wschodniego. Polska ma być bramą do Unii dla naszych wschodnich sąsiadów, a dzięki programowi Erasmus+ oraz bilateralnym działaniom Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji postulat ten jest wcielany w życie.

Przeczytacie również wywiad ze zwycięzcą konkursu na plakat 30-lecia Programu Erasmus Mateuszem Rybarczykiem, absolwentem Politechniki Koszalińskiej oraz poznacie historię Ambasadora programu Erasmus + dr. Rafała Mazura.

Na stronie 10. Przeczytacie o projekcie Wspólna sprawa – wspólny głos. Europejski Tydzień Młodzieży był doskonałą okazją, by zorganizować seminarium dla reprezentantów rad młodzieżowych z Podlasia. W rubryce Projekt na Medal dowiecie się, jaka metoda pracy z dziećmi, wykorzystywana w latach 50 ubiegłego stulecia w USA, przynosi w Polsce tak dobre efekty.

O swoich doświadczeniach z programem eTwinning opowiedzą jego ambasadorki – Jolanta Okuniewska oraz Barbara Maciejewska -N’sir. Z kolei na stronie 28. zapoznacie się z założeniami ustawy 2.0 prezentowanej na Narodowym Kongresie Nauki w Krakowie.