Oś czasu


timeline_pre_loader
2021
2020

X Gala EDUinspiracji FRSE

Podczas której nagrodzone zostały najlepsze projekty edukacyjne. W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem „Działam – Upowszechniam – Inspiruję”. Wyłoniono następujących zwycięzców w kategoriach EDUinspiracje, EDUinspirator oraz EDUinspiracje Media.

V Forum Edukacji Dorosłych

Forum Edukacji Dorosłych to coroczna konferencja dla użytkowników Elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie – EPALE. W tym roku zaprosiliśmy Państwa,  na aż pięć dni niczym nieograniczonego dostępu do wiedzy; sprawdzonych metod, narzędzi i przykładów dobrych praktyk oraz do spotkań ze specjalistami, inspirującymi mówcami i praktykami, którzy zabrali nas do świata edukacji dorosłych!

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

w dniu 9 listopada br. organizowaliśmy spotkanie online pt.: „Zawodowcy przyszłości” odbywające się w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. https://vetweek.pl/

Sukces obchodów #Erasmusdays w Polsce

Pomimo wyjątkowych okoliczności zorganizowaliśmy wspólnie niemalże 100 eventów więcej, niż w trakcie ubiegłorocznej edycji. Dzięki waszemu zaangażowaniu w Polsce mieliśmy 288 zarejestrowanych wydarzeń w ramach obchodów Erasmus Days. W liczbie zorganizowanych eventów wyprzedziły nas tylko: Francja, Hiszpania i Turcja.

Czwarty Bieg Erasmusa za nami!

Bieg Erasmusa za nami! Byliście dzielni, waleczni pozytywnie zakręceni (i zabiegani). I macie na to dowody! Zdjęcia, zdjęcia i jeszcze więcej zdjęć, filmów, wspomnień. Podpowiadamy jak łatwo i szybko zmontować zdjęcia i filmy https://www.facebook.com/BiegErasmusa/videos/793574978086506

III Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, że  byli razem z nami podczas III Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji –  Erasmus + FRSE. Edukacja przyszłości + Przyszłość edukacji.

Trzecia edycja była nietypowa – bo nagle zmienił się nasz świat. Na skutek pandemii od kilku miesięcy kontaktujemy się przede wszystkim online. Ale przecież nadal chcemy się rozwijać. Uczymy się i pracujemy. Wciąż łączy nas wszystkich wielka potrzeba dzielenia się wiedzą.
Jaka będzie przyszłość edukacji? Jakie priorytety dotyczące edukacji zostały wskazane w kolejnej perspektywie finansowej (2021-2027) przez Komisję Europejską? Jak poprawiać jakość i atrakcyjność kształcenia, m.in. poprzez wdrażanie nauczania zdalnego? To niektóre z tematów poruszonych podczas wydarzenia. Podczas Kongresu prelegenci zaprezentowali prawie 2000 uczestników inspirujące przemyślenia. Podsumowali m.in. rezultaty programów zarządzanych przez FRSE w ostatnich siedmiu latach. Podzieli się też swoimi doświadczeniami z realizacji międzynarodowych projektów.
Jeszcze raz dziękujemy za udział w naszym wydarzeniu.

Ogólnopolski Dzień Informacyjny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

Ponad 1000 gości pojawiło się 8 stycznia na PGE Narodowy, aby wziąć udział w jednej z największych konferencji poświęconej europejskim programom edukacyjnym.

Uczestnicy wydarzenia brali udział w sesjach tematycznych dotyczących m.in. szkolnictwa wyższego, edukacji młodzieży i dorosłych, szkoleń zawodowych czy mobilności uczniów. Była też okazja, by porozmawiać sam na sam z ekspertami o możliwościach, jakie daje Program Erasmus+ czy też podzielić się wątpliwościami.

Po raz kolejny podczas Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego wręczono nagrody laureatom konkursu fotograficznego Selfie+

2019

Europejskie Inicjatywy dla Sportu

Podczas konferencji przedstawione zostały m.in.:
zasady i możliwości pozyskania dotacji na projekty sportowe w ramach otwartego konkursu ofert #Erasmus+ Sport 2020,założenia programu Erasmus + na lata 2021–2027 r. oraz
przykłady realizacji działań sportowych w ramach programu Europejski Korpus Solidarności oraz możliwości pozyskania dotacji w kolejnych latach.

Gala EDUinspiracje – Poznaliśmy najlepsze projekty edukacyjne.

Podczas kolejnej Gali EDUinspiracji,  nagrodzone zostały najlepsze projekty edukacyjne. W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem „Działam i Inspiruję!”.
Wyłoniono następujących zwycięzców w kategoriach EDUinspiracje, EDUinspirator oraz EDUinspiracje Media.

Ogólnopolska Konferencja „Edukacja włączająca – od założeń do praktyki”, 30 października 2019 r.

Konferencja inaugurującą  rozpoczęcie II fazy projektu pt. “Wspieranie podnoszenia jakości edukacji włączającej w Polsce”, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Europejską Agencją do spraw Specjalnych Potrzeb i Edukacji Włączającej w ramach Programu Wsparcia Reform Strukturalnych Komisji Europejskiej.

Kompetencje przyszłości – odkryj swój talent! - 18 października 2019 r

Podczas konferencji odbyły się debaty „Przyszłość to dziś! Future skills” oraz „Młodzi w zawodzie” z udziałem uczniów i absolwentów różnych form kształcenia zawodowego i programu Erasmus+.

Zaprezentowane również były projekty Erasmus+ i PO WER realizowane przez szkoły branżowe i techniczne, a także przeprowadzono warsztaty, dotyczące m.in. udziału w międzynarodowych konkursach EuroSkills i WorldSkills.

„Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”

W dniu 9 października 2019 r. w Warszawie, w ramach „Dni Uczenia się Dorosłych 2019”, odbyła się zorganizowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) konferencja projektu „Szansa nowe możliwości dla dorosłych”. Głównym celem tego innowacyjnego, autorskiego projektu – realizowanego przez Fundację w partnerstwie z Instytutem Badań Edukacyjnych (IBE) – jest opracowanie modeli wsparcia edukacyjnego dla osób dorosłych z niskimi umiejętnościami podstawowymi (tj. rozumienie i tworzenie informacji, rozumowanie matematyczne, umiejętności cyfrowe oraz kompetencje społecznych). Rezultaty i rekomendacje końcowe projektu mają przyczynić się do wypracowania strategii działań systemowych podejmowanych na poziomie całego kraju.

 

Kongresu 590

Podczas Kongresu 590 Dyrektor Generalny Fundacji dr Paweł Poszytek uczestniczył w debacie Branżowa szkoła przyszłości – wyzwania rynku pracy dla młodych ludzi”.

Podczas debaty paneliści próbowali odpowiedzieć na pytania, jak polska szkoła przygotowuje do kariery zawodowej młodych ludzi. Jakie są ich oczekiwania i jakie możliwości przy wchodzeniu na rynek pracy? Jak mogą zwiększyć swoje szanse na dobrą pracę i wysokie wynagrodzenie? Jak młody człowiek może podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje korzystając z dodatkowych możliwości, takich jak konkursy zawodowe czy różne programy – w tym unijne?

III Bieg Erasmusa+ za nami.

28 września 2019 roku, na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyła się III edycja charytatywnego Biegu Erasmusa+. Bieg po raz kolejny był rozgrywany podczas Europejskiej Nocy Sportu #BeActiveNight, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Cała kwota z opłat startowych została przekazana na zakup sprzętu treningowego dla podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, m.in. roweru typu tandem i „wioślarza”.

II Kongres Rozwoju Systemu Edukacji, 18 września 2019 r

Czy szkolne podstawy programowe mają sens? I czy zastanawiamy się nad sensem wypowiadanych słów? To tylko część tematów, którymi w środę (18 września 2019 r.), pod hasłem “Mądrość – Kreatywność – Innowacyjność. Kształcenie dla przyszłości”, zajmowali się uczestnicy II Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji. – Nasze pierwsze spotkanie, przed rokiem, było o tym, że przyszłość jednak da się trochę przewidzieć. Dzisiaj chcemy porozmawiać, jak przygotować na nią młodzież – mówił dr Paweł Poszytek, dyrektor FRSE, otwierając środowy kongres na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy

Pod hasłem „Europa jutra. Silna, czyli jaka?” w Krynicy-Zdroju odbyło się 29. Forum Ekonomiczne, zaliczane do najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie środkowej.
W jednym z pawilonów FRSE – w ramach Forum Ekonomiczne Młodych Liderów (FEML) – umożliwiła uczestnikom Forum udział w spotkaniach oraz panelach dyskusyjnych, w trakcie których poruszane były kwestie dotyczące między innymi:
• kompetencji przyszłości,
• szans i wyzwań stojących prze szkolnictwem branżowym,
• sytuacji młodych ludzi na rynku pracy.

Mamy srebro na WorldSkills Kazan 2019!

Maciej Pisarek podczas zawodów WorldSkills Kazań 2019 zdobył srebny medal w konkurencji gotowanie, dodatkowo został też wyróżniony medalem BEST OF NATION. Serdecznie gratulujemy!

Europejski Tydzień Młodzieży, 9 maja 2019 r.

Europejski Tydzień Młodzieży jest to jedno z największych międzynarodowych wydarzeń dedykowanych młodzieży i osobom pracującym w tym obszarze.

Na przełomie kwietnia i maja w wielu krajach Europy odbywały się liczne wydarzenia i spotkania, podczas których młodzież będzie mogła wyrazić swoje poglądy i obawy dotyczące szeroko pojętej polityki młodzieżowej.

 

Konferencja „Nauczanie języków obcych w szkołach, 15 marca 2019 r.

Polska jest liderem zmian w kształceniu języków obcych – mówił 25 marca podczas konferencji „Nauczanie języków obcych w szkołach” dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Na dowód pokazał nauczycielom i dyrektorom szkół kilka map, na których zaznaczono europejskie kraje. Na wszystkich Polska prezentowała się najlepiej: to u nas najwcześniej dzieci zaczynają uczyć się języków obcych, to tu ich nauka trwa najdłużej.

Konferencja „Edukacja z informatyką, 11 marca 2019 r. na PGE Narodowy.

Ponad połowa 15-latków przyznaje, że odczuwa dyskomfort, gdy nie jest podłączona do Internetu. Czy polska szkoła ma już dla nich ofertę, czy nowa podstawa programowa radzi sobie z kształtowaniem kompetencji cyfrowych, których domaga się rynek pracy? Powyższe kwestie były podejmowane podczas konferencji „Edukacja z informatyką, która odbyła się 11 marca 2019 r. na PGE Narodowy.

Ogólnopolski Dzień informacyjny Erasmus + i Europejskiego Korpusu Solidarności

8 stycznia 2019 do Warszawy na Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności. Na PGE Narodowy spotkali się ludzie, którzy zawodowo zajmują się edukacją: nauczyciele, dyrektorzy szkół, członkowie wielu stowarzyszeń i fundacji, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która organizowała wydarzenie.

2018

Gala wręczenia nagród edukacyjnych

5 grudnia 2018 r. odbyła się się gala wręczenia nagród w konkursie edukacyjnym.
Tegoroczna edycja EDUinspiracji odbywała się pod hasłem „Podziel się sukcesem!”

III Forum Edukacji Dorosłych

 

21 listopada 2018 roku spotkaliśmy się w gronie ekspertów, praktyków i wszystkich zawodowo związanych z edukacją dorosłych.

Konferencja inaugurująca Europejski Korpus Solidarności

Europejski Korpus Solidarności to nowy program Komisji Europejskiej umożliwiający młodzieży zdobycie cennego doświadczenia, rozwój umiejętności i wniesienie wkładu na rzecz społeczeństwa. Organizacje i instytucje mogą zyskać pomoc w swoich codziennych działaniach, zaangażowanych wolontariuszy, pracowników i stażystów.

 

 

II Bieg Erasmusa

W 29 września na PGE Narodowy  odbyła się II edycja biegu Erasmusa+. W sportowych zmaganiach wzięło udział przeszło 75 drużyn, w różnych kategoriach wiekowych mi.n ponad 200 dzieci, setki osób bawiły się przez 5 godzin w maratonie zumby. Całość dochodu uzyskanego z opłat startowych została przekazana na rzecz Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty.

 

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

EuroSkills 2018

W dniach 26-28 września 2018 roku w  Budapeszcie odbył się europejski turniej umiejętności zawodowych EuroSkills, w którym rywalizowali ze sobą/uczestniczyli uczniowie i młodzi adepci zawodu. Polska reprezentacja na EuroSkills 2018 zmierzyła się w 7 branżach: gastronomia,  florystyka, fryzjerstwo,  mechatronika,  murarstwo,  tynkarstwo i sucha zabudowa i ciesielstwo.

 

 

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Kongres Rozwoju Systemu Edukacji

10 września odbył się Kongres Rozwoju Systemu Edukacji (KRSE). Wzięło w nim udział ponad 700 osób – ekspertów i decydentów ze szczebla lokalnego, regionalnego i krajowego, mających realny wpływ na system edukacji w Polsce.
Tematyka KRSE skoncentrowana była na wyzwaniach przyszłości, jakie stoją przed polską edukacją. Zaproszeni goście dyskutowali o tym, jak współczesna szkoła powinna wkroczyć w rewolucję 4.0.

Erasmus+ Bus

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

XIII Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

W dniach 3-7 września br. na terenie Nowego Sącza oraz Krynicy-Zdrój odbyła się XIII edycja Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, którego Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji była współorganizatorem. Tematyka tegorocznego Forum koncentrowała się wokół tezy “Młody lider 4.0” i obejmujowała następujące zagadnienia: Europa 4.0 – wizja Europy oczami młodych ludzi: wspólna sprawa czy interes jednostek; edukacja 4.0 – innowacyjność młodego pokolenia; rynek pracy 4.0; ekonomia innowacji – wpływ na rozwój państwa i jednostki; nowe technologie w zakresie informacji, komunikacji i kultury.

Erasmus+ Bus

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

European Language Label

W dniu 20.06 miało miejsce posiedzenie jury konkursu European Language Label . Tegoroczna edycja obfitowała w bardzo ciekawe projekty językowe. Ostatecznie jury wyłoniło 6 laureatów, w tym przyznało jedna nagrodę specjalną z okazji 25-lecia FRSE.

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.: „Szkoła w świecie zmian i nowych technologii”

Konferencja odbyła się 21-22 maja 2018 r. w Centrum Konferencyjnym hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Edukacji Narodowej i Burmistrz Miasta Zakopane. Organizatorem Konferencji była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Mobilne Centrum Edukacyjne ruszyło w Polskę!

MCE to naczepa szkoleniowo-dydaktyczna, która będzie odwiedzać różne zakątki Polski.  Celem projektu jest szeroko rozumiana edukacja, przekazanie wiedzy na temat nowoczesnych metod nauczania oraz promocja największego unijnego programu edukacyjnego Erasmus+.

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w miasteczku Schumana

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) jest jednym ze współorganizatorów „Miasteczka Schumana”. Tegorocznemu wydarzeniu, które odbywa się już po raz dziewiętnasty towarzyszy hasło Europa ma znaczenie.

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Otwarcie Punktu Informacyjnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie

Od kwietnia w siedzibie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), Narodowej Agencji Programu Erasmus+ został uruchomiony  punkt informacyjny największego unijnego programu edukacyjnego.

Zadaniem Punktu jest udzielanie rzetelnych i aktualnych informacji na temat zarządzanych przez FRSE programów, doradzanie, oraz ewentualna pomoc w kwestiach formalnych związanych z aplikowaniem.

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

30 lat programu Erasmus

Z  okazji jubileuszu 24 listopada w warszawskim Teatrze Capitol odbyła się jubileuszowa konferencja „30-lecie programu Erasmus. Marzenia, perspektywy, sukcesy”. Wzięło w niej udział blisko dwustu przedstawicieli szkół wyższych, instytucji współpracujących z FRSE oraz studentów.

 

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2017

II Forum Edukacji Dorosłych

Myślenie projektowe, umiejętność łatwego adaptowania się do zmian, zdolność efektywnego komunikowania się – to tylko niektóre z kompetencji przyszłości, jakie wskazali członkowie panelu dyskusyjnego, który zainaugurował II Forum Edukacji Dorosłych

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji na Kongresie 590 w Rzeszowie

W Jasionce koło Rzeszowa odbyło się się jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych Kongres 590. W kongresie wzięło udział około trzech tysięcy osób, w tym prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, ministrowie i inni przedstawiciele władz.

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Pierwsze w Europie seminarium badawcze

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zorganizowała w dniach 25-27 października 2017 r. pierwsze w Europie seminarium badawcze dotyczące badania efektów projektów realizowanych w ramach wszystkich pięciu sektorów programu Erasmus+.

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Sukces Biegu Erasmusa

Bieg Erasmusa, zorganizowany z okazji 30-lecia programu oraz w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu ukończyły 34 sześcioosobowe sztafety, czyli 204 osoby, w tym: 104 mężczyzn, 100 kobiet. Chyba w żadnym jeszcze biegu w Polsce nie było tak wyrównanego składu!

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

XII Forum Ekonomiczne Młodych Liderów (FEML) w Nowym Sączu

Prawie 400 uczestników z 43 krajów, 9 inspirujących warsztatów z praktykami biznesu, nauki i polityki oraz menedżerami, ponad 10 kluczowych debat i paneli dyskusyjnych, tysiące rozmów w kuluarach, a także spotkania z najważniejszymi polskimi i europejskimi decydentami – tak w dużym skrócie można podsumować XII Forum Ekonomiczne Młodych Liderów (FEML) w Nowym Sączu, które 7 września 2017 r. przeszło do historii.

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

III Forum Młodzieży Partnerstwa

22 i 23 czerwca w Warszawie odbyło się III Forum Młodzieży Partnerstwa Wschodniego. W spotkaniu uczestniczyło ponad 300 osób z 33 krajów Europy. Jednym z zadań uczestników było wypracowane rekomendacji, które zostaną przedstawione podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego, zaplanowanego na listopad br.

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Gala rozdania nagród w konkursach eTwinning 2017

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Nowa siedziba FRSE

Od 16 czerwca 2017 roku Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+, przeniosła się do nowej siedziby
zmiana adresu siedziby frse

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

FRSE promuje polskie uczelnie – po raz pierwszy w Uzbekistanie!

Międzynarodowe targi edukacyjne w Uzbekistanie – XVI Education and Career Expo. Nie mogło na nich zabraknąć polskiego stoiska. Po raz pierwszy przygotowała je Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach kampanii “Ready, Study, Go! Poland”.
Ready Study Go Poland w Kazachstanie

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Seminarium “Young People for Human Rights”

W dniach 21-23 lutego 2017 roku gościliśmy przedstawicieli krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz krajów Partnerstwa Wschodniego. Uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniem oraz wspólnie wypracować sposoby zachęcania młodych osób do zaangażowania na rzecz praw człowieka.

Seminarium Young People for Human Rights

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Erasmus+ Bus

3 tys. lokalnych liderów i przedstawicieli instytucji edukacyjnych, 20 miejscowości w całej Polsce oraz tysiące kilometrów. Tak właśnie wygląda trasa Erasmus+ Busa, który wyruszył w Polskę 11 stycznia 2017 r. „Erasmus+ Bus” to nowa propozycja FRSE mająca na celu popularyzację programu Erasmus+. Eksperci Narodowej Agencji Programu Erasmus+ przedstawią ofertę programu i zaprezentują przykłady dobrych praktyk, stanowiące bogate źródło inspiracji. Erasmus+ Bus

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2016

Konferencja pt. „Kształcenie i szkolenia zawodowe – rozwój kompetencji, umiejętności i talentów”

5 grudnia odbyła się konferencja pt. „Kształcenie i szkolenia zawodowe – rozwój kompetencji, umiejętności i talentów”, która rozpoczęła Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Polsce (European Vocational Skills Week) oraz promocję Europejskiego Systemu Skumulowania i Przenoszenia Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym (ECVET – European Credit System for Vocational Education and Training).Kształcenie i szkolenia zawodowe

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Forum Edukacji Dorosłych

W jaki sposób jednak budować współpracę i wymianę doświadczeń w obszarze instytucji zajmujących się edukacją dorosłych? I jaka jest rola innowacyjnych projektów unijnych we wspieraniu działań na rzecz edukacji dorosłych? Na takie pytania odpowiedzi poszukiwano podczas Forum Edukacji Dorosłych w dniu 28 listopada 2016 r. Forum Edukacji Dorosłych

Kształcenie i szkolenia zawodoweKształcenie i szkolenia zawodoweeduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Umiędzynarodowienie i relacje z otoczeniem społeczno-biznesowym

Jak mierzyć zakres i jakość umiędzynarodowienia oraz relacji z otoczeniem społeczno-biznesowym? Jak badać wpływ udziału w edukacyjnych programach międzynarodowych na umiędzynarodowienie i współpracę z przedsiębiorstwami w polskich instytucjach edukacyjnych? Aspekty te były przedmiotem seminarium organizowanego przez FRSEoraz MNiSW, która odbyła się 30 listopada 2016 r. w Warszawie.Umiedzynarodowienie

eduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

EDUinspiracje konferencje

Ruszył cykl konferencji regionalnych EDUinspiracje, których celem jest pokazanie, w jaki sposób skutecznie i efektywnie można wykorzystać fundusze europejskie na realizację zadań oświatowych w odwołaniu do priorytetów realizowanej reformy oświaty.

eduinspiracje-konf

eduinspiracje-konfZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Ukraina i Polska rozpoczynają projekt wymiany młodzieży

Spotkanie inauguracyjne Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży odbyło się 17 czerwca br. w siedzibie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Podczas tego wydarzenia uchwalono regulamin, omówiono priorytety projektów oraz zasady konkursu.

Zapisz

Zapisz

Największe spotkanie organizacji Erasmus Student Network

Polska stolica była gospodarzem Annual General Meeting, największej tego typu studenckiej konferencji w Europie. Spotkanie organizowane jest corocznie przez Erasmus Student Network (ESN).

Zapisz

20-lecie Polskiego Biura Eurydice

Jakim poziomem wykształcenia mogą pochwalić się dorośli Europejczycy? Jak finansowane są szkoły – według jakich mechanizmów, metod, kryteriów podziału środków publicznych? W jakich krajach sześciolatki chodzą do szkoły? Jakie są i od czego zależą zarobki nauczycieli w różnych krajach? Jak funkcjonują różne systemy edukacji? To tylko nieliczne z pytań na które w publikowanych raportach już od dwudziestu lat odpowiada Polskie Biuro Eurydice.

20latEurydice

Zapisz

20 lat EVS

W 2016 r. Wolontariat Europejski (EVS) obchodził swoje 20-lecie. EVS umożliwia młodzieży poznawanie innych kultur, zdobywanie nowego doświadczenia oraz przeżycie niesamowitej przygody. Projekty wolontariatu międzynarodowego są również formą edukacji zarówno dla samych uczestników, jak i społeczności, w których działają.

evs_logo

Zapisz

2015

10 lat z Europass

Obchody 10-tej rocznicy funkcjonowania programu Europass odbyły się podczas Konferencji Krajowego Zespołu Ekspertów ECVET. Uczestnicy wydarzenia mogli m.in. zapoznać się z aktualnymi statystykami dotyczącymi Europass zaprezentowanymi w formie infografik.

Zapisz

Podsumowanie SCIEX

W ramach reali­zo­wa­nego od 2009 r. Fun­du­szu Sty­pen­dialnego SCIEX 135 pol­skich dok­to­ran­tów i mło­dych uczo­nych otrzy­mało sty­pen­dia o war­to­ści ogó­łem pra­wie 12 mln fran­ków szwaj­car­skich na prze­pro­wa­dze­nie od 6– do 24-mie­sięcz­nych pro­jek­tów mobil­no­ści nauko­wej w szwaj­car­skich insty­tu­cjach badaw­czych.

FRSE jednym z beneficjentów PO WER

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020) to następca kończącego się Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji jest jednym z beneficjentów nowego programu, w ramach którego zrealizuje 3 projekty.

power

Zapisz

Zakończenie PO KL

Od 2012 r. do 2015 r. Fun­da­cja Rozwoju Systemu Edu­ka­cji była bene­fi­cjen­tem sys­te­mo­wym Pro­gramu Ope­ra­cyj­nego Kapi­tał Ludzki, reali­zu­jąc trzy pro­jekty w ramach prio­ry­tetu III: Wysoka jakość sys­temu oświaty. Uzy­skana w ten spo­sób syner­gia pro­gra­mów EFS i „Ucze­nie się przez całe życie” była dzia­ła­niem pio­nier­skim w skali całej Unii Euro­pej­skiej.

Nowa funkcja FRSE

We wrześniu 2015 r. powstaje Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży.  FRSE zostaje powierzona funkcja koordynatora wymian młodzieży szkolnej w ramach współpracy Polski z Ukrainą.

Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży

Zapisz

X Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

Intensywne dyskusje i wymiana poglądów, spotkania na warsztatach i przy kawie, rozmowy z politykami, ekonomistami i ludźmi biznesu – tak w dużym skrócie można podsumować Forum Ekonomiczne Młodych Liderów, które już po raz dziesiąty odbyło się w Nowym Sączu.

forum_ekon

Zapisz

Rusza konkurs EDUinspiracje Media

W 2015 r. odbyła się pierwsza edycja konkursu EDUinspiracje – Media. Konkurs skierowany jest do dziennikarzy, a jego głównym celem jest promowanie autorów najlepszych materiałów dziennikarskich, które poruszają problematykę związaną z programami oraz inicjatywami zarządzanymi przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

eduinsp_media

Zapisz

Rusza sieć EuroPeers Polska

Sieć EuroPeers tworzą młodzi ludzie, którzy uczestniczyli w projektach programu „Młodzież w działaniu”/Erasmus+ Młodzież i chcą dzielić się swoimi doświadczeniami z rówieśnikami poprzez różnego rodzaju aktywne działania.

Zapisz

Zapisz

Rusza konkurs SElfie+

FRSE organizuje w 2015 r. pierwszą edycję konkursu, w którym udział biorą beneficjenci programu Erasmus+ Edukacja szkolna. Uczestnicy konkursu zamieszczają swoje prace (zdjęcia i filmy) na internetowej platformie SElfie+.

selfie_2

10-lecie eTwinning

Twinning oznacza łączenie (się) w pary. Od tego słowa utworzono nazwę programu, który przyczynia się do rozwoju współpracy między szkołami z różnych krajów. Program eTwinning funkcjonuje już od dziesięciu lat.

eTwinning-jubileusz

Zapisz

2014

Zakończenie programu Wizyt Studyjnych

W 2014 r. zakończono trwający od 2007 r. program Wizyty Studyjne, który był adresowany do kadry zarządzającej, decydentów i specjalistów z zakresu edukacji oraz kształcenia i szkolenia zawodowego. Kilkunastoosobowe grupy fachowców zajmujących się podobnymi obszarami kształcenia mogły brać udział w krótkich wyjazdach dotyczących konkretnych wyzwań i problemów. Program umożliwiał też organizowanie takich wizyt przez polskie instytucje.

Krajowe Biuro EPALE w FRSE

Od 1 października 2014 r. w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji rozpoczęło działalność Krajowe Biuro EPALE. Elektroniczna Platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie jest nową inicjatywą Komisji Europejskiej, która ma służyć rozwojowi profesjonalistów zajmujących się edukacją dorosłych.

epale

Zapisz

Zapisz

Inauguracja programu Erasmus+ w Polsce

Prawie dwustu sześćdziesięciu gości przybyło do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, by uczestniczyć w uroczystości związanej z uruchomieniem unijnego programu poświęconego edukacji i młodzieży na lata 2014-2020.

innowacja

Zapisz

Akademia Erasmus+

Dwanaście sesji tematycznych, ogromne zaangażowanie beneficjentów, setki pytań kierowane do ekspertów Narodowej Agencji Programu Erasmus+ oraz praktyczne wskazówki dotyczące składania wniosków – 25 lutego odbyła się inauguracja Akademii Erasmus+ – cyklu spotkań z osobami zainteresowanymi nowym programem.

Akademia programu Erasmus+

Zapisz

2013

Nowa odsłona Europejskiego Portalu Młodzieżowego

Nowa odsłona Europejskiego Portalu Młodzieżowego – Krajowe Biuro Eurodesk Polska zarządza polską zawartością.

epm

Zapisz

Wyjazd 3-milionowego studenta Erasmus

Na mobilność w ramach programu Erasmus wyjeżdza 3-milionowy student.

Młodzieżowy Maraton Aktywnego Obywatela

W dziewięciu miastach Polski młodzi ludzie aktywnie działający w różnych organizacjach pokazywali, że są aktywnymi obywatelami. Zaangażowane w MMAO organizacje młodzieżowe przeprowadzały akcje promujące postawę obywatelską wśród mieszkańców miejscowości, uczniów, nauczycieli, rodziców.

moo

Obchody 10-lecia SALTO EECA

6 listopada w Pułtusku odbyło się międzynarodowe spotkanie ekspertów, trenerów i liderów młodzieżowych m.in. z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawi, Rosji oraz Ukrainy zorganizowane w ramach obchodów 10-lecia Cen­trum Współ­pracy z Kra­jami Europy Wschod­niej i Kau­kazu SALTO EECA. Tematem przewodnim spotkania była współpraca młodych ludzi z UE z młodzieżą z Krajów Europy Wschodniej i Kaukazu.
Dziesięć lat to dużo. Wiele się zmieniło w polityce i społeczeństwie. Dziesięć lat to wiele wyzwań, przed którymi stanęli wszyscy zaangażowani  w działalność SALTO EECA

10latsalto

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2012

Rusza kampania Ready, Study, Go! Poland

Rusza kampania Ready, Study, Go! Poland, której celem jest promocja polskiego szkolnictwa wyższego za granicą. Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspólnie z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, a także z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP oraz Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

rsgp

Zapisz

Porozumienie z Europejskim Centrum Języków Nowożytnych Rady Europy

11 grudnia 2012 r. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji podpisała porozumienie z Europejskim Centrum Języków Nowożytnych Rady Europy (ECML) w Grazu. Przedmiotem porozumienia jest współpraca obu instytucji w promowaniu edukacji językowej wysokiej jakości w Polsce i Europie.

25-lecie programu Erasmus

Fundacja organizuje galę z okazji 25-lecia istnienia programu Erasmus.

erasmus_25

Zapisz

Kontynuacja SCIEX

Konferencja Rektorów Uniwersytetów Szwajcarskich przedłuża umowę na prowadzenie przez FRSE Punktu Kontaktowego Funduszu Stypendialnego Sciex-NMSch na lata 2013-2015.

Nowe fundusze dla programu FSS

Decyzja o przyznaniu 11 milionów euro dla FSS zostaje zatwierdzona w obecności króla Norwegii i prezydenta RP.

krol

Zapisz

Ambasadorzy programu MwD

Start programu ambasadorskiego realizowanego przez Narodową Agencję Programu „Młodzież w działaniu”.

ambasadorzy

Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Od 2012 roku Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji jest beneficjentem systemowym Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i realizuje 3 projekty w ramach Priorytetu III: Wysoka jakość systemu oświaty w następujących działaniach:

  • Działanie 3.3 Poprawa jakości kształcenia; Poddziałanie 3.3.1 Efektywny system kształcenia i doskonalenia nauczycieli
  • Działanie 3.4 Otwartość systemu edukacji w kontekście uczenia się przez całe życie, Poddziałanie  3.4.2 Upowszechnienie uczenia się przez całe życie – projekty systemowe.

Pięć lat Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży

1 czerwca 2012 r. minęło 5 lat, odkąd Polska i Litwa zawarły porozumienie w sprawie powołania Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

FRSE wydawcą czasopisma JOwS

W 2012 r. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zostaje wydawcą czasopisma Języki Obce w Szkole. Nową odsłonę pisma zaprezentowano podczas konferencji, która odbyła się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.
jows_timeline

Zapisz

Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej

FRSE angażuje się w obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

rokatywnosci

Zapisz

Zapisz

Aktywne działania FRSE w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji otrzymała podziękowania od Jana Truszczyńskiego, dyrektora generalnego DG Edukacja i Kultura Komisji Europejskiej, za działania prowadzone w ramach obchodów Europejskiego Roku Wolontariatu 2011.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2011

FRSE przyjęta do Stowarzyszenia Współpracy Akademickiej (ACA)

Razem z FRSE ACA skupia 23 instytucje i organizacje wyspecjalizowane we wspieraniu umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego i mobilności edukacyjnej w swoich krajach. Należą do niej m.in. DAAD, British Council, CampusFrance, Nuffic, Institut of International Education z USA, a z Polski jedynie Fundacja Perspektywy i od teraz FRSE.

aca-timeline

Zapisz

Konkurs EDUinspiracje

FRSE organizuje pierwszą edycję konkursu EDUinspiracje.eduinmspiracje

Zapisz

Obchody 10-lecia ELL

Jed­nym z naj­waż­niej­szych wyda­rzeń towa­rzy­szą­cych kon­fe­ren­cji Kom­pe­ten­cje języ­kowe pod­stawą suk­cesu zawo­do­wego i spo­łecz­nego w Euro­pie było wrę­cze­nie cer­ty­fi­ka­tów 10. jubi­le­uszo­wej edy­cji kon­kursu Euro­pean Lan­gu­age Label. Komi­tet selek­cyjny wyróż­nił zna­kiem ELL osiem­na­ście pro­jek­tów oraz przy­znał pierw­szą w histo­rii kon­kursu nagrodę hono­rową.

ell10lat

Zapisz

10 lat Europejskiego Dnia Języków w Polsce

Europejski Dzień Języków jest obchodzony we wszystkich krajach Europy od dziesięciu już lat. W 2011 r. w Warszawie jubileuszowe obchody EDJ zorganizowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, instytuty kultury zrzeszone w ramach EUNIC, Uniwersytet Warszawski, Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, ambasady oraz wielu innych partnerów obejmowały: grę miejską, festiwal filmowy, warsztaty teatralne, lekcje pokazowe i zajęcia metodyczne dla nauczycieli.

edj10

Prezydencja Polski w Radzie UE

Polska obejmuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej, FRSE organizuje międzynarodowe konferencje stanowiące ważny element programu prezydencji.prezdencja

Zapisz

FRSE podczas Nocy Muzeów

FRSE po raz pierwszy bierze udział w warszawskiej Nocy Muzeów.

noc_muzeow_2011

Zapisz

FRSE otrzymała certyfikat ISO 9001:2008

1 lipca 2011 r. odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatu przez przedstawicieli firmy DEKRA Certification, która przeprowadziła audyt certyfikujący. Uzyskanie certyfikatu ISO 9001:2008 było poprzedzone wielomiesięcznymi przygotowaniami w zakresie wprowadzania polityki jakości Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz dostosowania wewnętrznych procedur fundacyjnych do nowoczesnych narzędzi zarządzania.iso-2011

Zapisz

Inauguracja Mobilnej Młodzieży

„Mobilna młodzież” (ang. „Youth on the move”) to jedna z siedmiu głównych inicjatyw strategii Europa 2020 – nowej strategii gospodarczej Unii Europejskiej. Inicjatywa zawiera 28 propozycji działań, które mają doprowadzić do tego, żeby w 2020 roku każdy młody Europejczyk miał możliwość odbycia części swojej edukacji zagranicą. Inicjatywa wystarrtowała w 2011 roku.

mobilna_mlodziez

Zapisz

2010

10 lat programu Grundtvig

W 2010 r. w całej Europie uroczyście obchodzono 10-lecie programu Grundtvig. Z tej okazji FRSE zorganizowała konferencję oraz przygotowała specjalną publikację.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Pierwszy numer Europy dla Aktywnych

FRSE wydaje pierwszy numer kwartalnika „Europa dla Aktywnych”, który jest połączeniem dziennika informacyjnego, poradnika i gazety opinii.

eda

10-lecie EVS w Polsce

Trwają obchody 10-lecia Wolontariatu Europejskiego w Polsce.

10latEVS

Zapisz

5-lecie programu eTwinning

Z okazji piątej rocznicy funkcjonowania programu eTwinning 18 marca 2010 r. w Warszawie odbyła się konferencja, w której wzięło udział 365 uczestników.

5etwinning

Zapisz

2009

Europejski Rok Kreatywności i Innowacji

FRSE obejmuje funkcję Krajowego Koordynatora działań związanych z Europejskim Rokiem Kreatywności i Innowacji.

liderzyeuropejskiegoroku

Zapisz

Krajowe Centrum Europass w FRSE

Krajowe Centrum Europass zostaje przeniesione do FRSE.

Obchody 10-lecia Procesu Bolońskiego

Leonardo CUP 2009

Odbywają się zawody sportowe o Puchar Leonardo Cup 2009 w Miętnem koło Garwolina.
W zawodach wzięło udział 26 drużyn (ok. 130 zawodników) – reprezentantów Beneficjentów środków Programu Leonardo da Vinci. Puchar został zdobyty przez Drużynę Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

leonardo

Konferencja rektorów SCIEX

FRSE podpisuje umowę z Konferencją Rektorów Uniwersytetów Szwajcarskich (CRUS) na prowadzenie Punktu Kontaktowego Funduszu Stypendialnego Sciex na lata 2009-2012 w ramach szwajcarsko-polskiego programu współpracy.

FRSE na Facebooku i YouTube

FRSE zakłada fanpage na Facebooku, kanał na YouTube i profil w wirtualnej bibliotece Issuu.
2008

Rusza I edycja programu FSS

FRSE obejmuje rolę operatora Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego w 1. edycji na lata 2009-2011.

Eurodesk najaktywniejszy w Europie

Eurodesk Polska zostaje uznane najaktywniejszą krajową siecią w Europie.

10 lat Erasmusa w Polsce

Realizowany przez FRSE program Erasmus obchodzi 10. rocznicę uruchomienia w Polsce.
2007

Polsko-Litewska przyjaźń

FRSE przyjmuje funkcję agencji zarządzającej Polsko-Litewskim Funduszem Wymiany Młodzieży. Fundusz zostaje stworzony na mocy umowy podpisanej pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej oraz Rządem Republiki Litewskiej.

20-lecie programu Erasmus

FRSE świętuje 20-lecie istnienia programu Erasmus w Europie.

1-tysięczny projekt eTwinning

Liczba projektów zarejestrowanych przez polskich nauczycieli na platformie eTwinning osiaga pierwszy tysiąc.

Rusza młodzieżowy projekt PAJP

pajpFRSE uruchamia unikatowy w Europie projekt Młodziezowej Akademii Liderów Lokalnych oraz Pozaformalną Akademię Jakości Projektu (PAJP). PAJP to seria szkoleń skierowana do liderów młodzieżowych i osób pracujących z młodzieżą, które posiadają już doświadczenia w realizacji i koordynacji projektu.

Zapisz

Zapisz

2006 i wcześniej...

2006

FRSE współorganizatorem Forum Ekonomicznego Młodych Liderów

forum2006

2006

W Warszawie zostają rozdane po raz pierwszy nagrody w ogólnopolskim konkursie Nasz Projekt eTwinning.

konkursetw

Zapisz

2005

estPowstanie pierwszej bazy EST przy udziale polskiej Narodowej Agencji.

2005

logofrse

FRSE ma nowe logo.

2005

FRSE rozpoczyna wydawanie biuletynu “Twój Eurodesk”. Doświadczenie zebrane w przygotowaniu biuletynu umożliwi rozpoczęcie w 2010 r. wydawanie kwartalnika “Europa dla Aktywnych”.

twojeurodesk

2004

FRSE powołuje pierwszych ekspertów bolońskich.

2004

Postają pierwsze regionalne punkty Eurodesk Polska.

2004

FRSE zaczyna prowadzić Biuro Krajowe eTwinning, Biuro Krajowe Erasmus Mundus i Krajowy Punkt Kontaktowy Programu Tempus.

etwinning_logotypy

2003

Program MŁODZIEŻ organizuje Dzień integracji oraz 1. Europejski Tydzień Młodzieży (ETM). ETM początkowo miał służyć promocji programu MŁODZIEŻ i być świętem młodych ludzi. Z czasem dał im możliwość publicznego wyrażania swoich poglądów. W ramach ETM młodzież dyskutuje z politykami i ekspertami o nauce, pracy, aktywnym obywatelstwie i przyszłości Europy.

etm_pierwszy

2003

Decyzją Komisji Europejskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu zostało utworzone 8. i ostatnie Centrum w Sieci SALTO – Centrum Współpracy z Krajami Europy Wschodniej i Kaukazu (SALTO EECA). Polska Narodowa Agencja Programu MŁODZIEŻ została wybrana do goszczenia SALTO EECA.

salto

2003

Rusza program Eurodesk w Polsce.

eurodesk

2003

Pierwszy zlot studentów Erasmusa.

2002

Wyjazd milionowego studenta Erasmusa. Podczas uroczystości związanej z symbolicznym przekroczeniem liczby miliona studentów korzystających
z programu Erasmus ogłoszono Socrates-Erasmus Student Charter – kartę praw i obowiązków studenta korzystającego z tego programu.

2002

mojaszkolaRusza program edukacyjny dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych “Moja szkoła w Unii Europejskiej”.

W programie oprócz Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu bierze udział także Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

2001

Pierwsze obchody Europejskiego Dnia Języków w Polsce. EDJ obchodzony jest co roku 26 września. To składające się z setek wydarzeń ogólnoeuropejskie święto różnorodności językowej i element kampanii zachęcającej do uczenia się języków obcych.

edj

2001

ell_logoFundacja rozpoczyna realizację konkursu European Language Label.

2000

FRSE zaczyna pełnić funkcję Narodowej Agencji programów: Socrates II (Comenius, Erasmus, Grundtvig, Minerva, Lingua, Arion, NARDIC), MŁODZIEŻ.

szyld

2000

Wprowadzenie punktów ECTS na pierwszych polskich uczelniach.

ects

2000

Fundacja przenosi się do nowej siedziby (Warszawa, ul. Mokotowska 43), w której mieściła się do 2017 roku.

mokotowska

1999

Powstaje sieć koordynatorów i trenerów programu Comenius – pracowników kuratoriów oświaty i placówek doskonalenia nauczycieli (inicjatywa ta stanowi ewenement w skali Europy).

1998

logo_eurydiceW strukturze FRSE zaczyna działać Krajowe Biuro Eurydice.

1996

Rusza program SMART (Strategic Measures for Achieving Reform Targets).

1994

Podpisane zostaje Memorandum Finansowe programu TERM (Training for Education Reform Management).

1994

Uruchomiony zostaje program TESSA (Training and Education in Strategically Significant Areas).

1993

tempusBiuro Tempus I (Trans-European Mobility Programme for University Studies) rozpoczyna działalność w strukturze FRSE.

1993

Pierwszą siedzibą Fundacji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

men

Zapisz