Ogłaszamy nominowanych w konkursie EDUinspirator


Aż 29 osób zostało nominowanych w tegorocznej edycji konkursu EDUinspirator. Zachęcamy do zapoznania się z ich krótkimi biogramami. Zwycięzców ogłosimy podczas listopadowej Gali Wręczenia Nagród Edukacyjnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

W tym roku nominacje przyznaliśmy w następujących kategoriach: Edukacja szkolna, Edukacja zawodowa, Szkolnictwo wyższe, Edukacja dorosłych, Edukacja pozaformalna młodzieży, Edukacja językowa oraz Polsko-litewska przyjaźń. Sylwetki wybranych osób zostaną teraz ocenione przez konkursową Kapitułę, która dokona ostatecznego wyboru laureatów. Ich nazwiska zostaną zaprezentowane podczas Gali Wręczenia Nagród Edukacyjnych, która odbędzie się 24 listopada. W tegorocznej edycji konkursu, która odbywa się pod hasłem „Inspiruj, Edukuj, Motywuj!”, wpłynęło 110 zgłoszeń. Podobnie jak w roku ubiegłym przyszli EDUinspiratorzy najchętniej wybierali kategorię Edukacja szkolna. Najmniejsze zainteresowanie wśród uczestników konkursu wzbudziły kategorie: Przedsiębiorczość oraz Technologie informacyjno-komunikacyjne. W związku zadecydowaliśmy, że w tym roku we wskazanych wyżej kategoriach nie będziemy wyłaniać zwycięzców.

EDUinspirator to organizowany od 2014 r. konkurs Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Jego laureatami zostają osoby, które działają w obszarze edukacji, inspirują i motywują członków społeczności lokalnej, są kreatywne i zaangażowane, a także nie boją się wzywań. Udział w konkursie mogą wziąć uczestnicy projektów edukacyjnych realizowanych w ramach programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. EDUinspirator towarzyszy organizowanemu od 2011 r. konkursowi EDUinspiracje.

Nominowani 2015