Drogowskazy Kariery


Drogowskazy Kariery to ogólnopolski program edukacyjny, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Niezależne Zrzeszenie Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pierwsza edycja Programu odbyła się w roku akademickim 2007/2008.

Cele Programu realizowane są poprzez organizację różnorodnych wydarzeń na uczelniach wyższych w całej Polsce, w skład których wchodzą m.in.: warsztaty i case studies, a także panele. Zaproszone do udziału w Projekcie firmy przeprowadzają na uczelniach zajęcia poświęcone określonej tematyce. Studenci rozwiązują realne biznesowe problemy, debaty i panele dyskusyjne. W czasie spotkań ze znanymi osobami ze świata polityki, nauki i biznesu studenci mogą uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące różnego rodzaju zjawisk w szkolnictwie oraz na rynku pracy.

Program kieruje się hasłem: „Ściśle dopasowani do studenta”. Tematyka warsztatów i szkoleń wybierana jest na podstawie opinii samych zainteresowanych – studentów, dlatego też organizowane wydarzenia cieszy się dużą popularnością.

Projekt Drogowskazy Kariery:

  1. Zaprezentuje studentom możliwości jakie na nich czekają.
  2. Ułatwi im realizację wymarzonego scenariusza zawodowego.
  3. Pomoże im w dokonaniu wyboru odpowiedniej ścieżki kariery.

Honorowy patronat MKiDN w szczególny sposób zaakcentuje wyjątkowy charakter Drogowskazów Kariery – przedsięwzięcia, którego celem jest dostarczenie kompleksowej wiedzy na temat rynku praktyk i możliwości rozwoju własnej kariery (kontakt ze specjalistami danej branży) oraz integracji środowisk politycznych, akademickich i biznesowych.