Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS 2017


KOKOS, czyli Konkurs Konstrukcji Studenckich – ogólnopolski projekt, którego celem jest wyłonienie najbardziej utalentowanych konstruktorów spośród studentów najlepszych polskich uczelni technicznych. Jego celem jest to, aby studenckie wynalazki nie lądowały w szafach, a zostały docenione, zauważone i przede wszystkim – skomercjalizowane.
Misją KOKOSa jest rozwijanie inspiracji naukowych studentów oraz zwiększenie komercjalizacji konstrukcji studenckich, które niestety często zostają zapomniane. Nie mniej ważna jest współpraca ze światem biznesu inżynieryjnego oraz wspieranie studenckiej przedsiębiorczości, a także integracja środowisk naukowych.
Uczestnicy konkursu będą przesyłać dokumentację projektu oraz film z demonstracją działania swojego wynalazku, a Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli świata nauki oraz biznesu inżynieryjnego nominuje spośród nich po 10 prac w każdej z 5 kategorii. Ostatnia, 6 kategoria – to nominacja internautów, przyznana poprzez głosowanie na portalu Facebook.
W trakcie finału odbędą się ponowne obrady komisji, która wybierze zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Zwieńczeniem konkursu będzie uroczysta gala, na której zostaną ogłoszeni zwycięzcy, a także ogólnodostępna wystawa zwycięskich konstrukcji. Dane wydarzenia będą mieć miejsce na Akademii Górniczo – Hutniczej – najlepszej uczelni technicznej w Polsce, według „Webomerics Ranking of World Universities 2015”. W tym roku konkurs będzie odbywać się po raz drugi. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem studentów uczelni technicznych w całym kraju, a jej laureaci osiągają sukcesy na skalę międzynarodową.