Pierwsze urodziny Europejskiego Korpusu Solidarności


7 grudnia 2016 r. zaczął działać Europejski Korpus Solidarności. Od tego czasu upłynął już rok!

Z tej okazji Komisja Europejska pokazała, jak solidarność działa w praktyce. KE zgromadziła nagrania wideo i zdjęcia uczestników Europejskiego Korpusu Solidarności, które pokazują ich doświadczenia. Udostępniono je na Facebooku  Europejskiego Korpusu Solidarności i Komisji Europejskiej. Warto je zobaczyć! Dzięki nim można sobie wyobrazić, jak w rzeczywistości wygląda udział w projekcie.

Od czasu oficjalnego otwarcia rejestracji rok temu w Europejskim Korpusie Solidarności zarejestrowało się ponad 40 tys. młodych osób. Ponad 2 tys. osób już znalazło projekt i zaczęło go realizować w jednej z około 1 300 organizacji. Najwięcej projektów realizowanych jest w Rumunii, Hiszpanii i Polsce. Natomiast najwięcej zarejestrowanych młodych osób pochodzi z Włoch, Hiszpanii i Portugalii. Więcej informacji, np. o liczbie zarejestrowanych uczestników z poszczególnych krajów, można znaleźć w tym zestawieniu informacji.

Każda zainteresowana wolontariatem osoba, może zgłaszać się do udziału w projektach wolontariatu. Listę ofert wolontariatu można zobaczyć po zalogowaniu się w bazie danych. W najbliższych miesiącach baza będzie oferować więcej możliwości udziału w działaniach solidarnościowych (w formie pracy lub stażu), a także w interesujących projektach wolontariatu.

Baza Europejskiego Korpusu Solidarności: https://europa.eu/youth/SOLIdARity_pl