Promujemy Polskę na konferencji NAFSA w USA


Ponad osiem tysięcy osób ze stu państw uczestniczy w konferencji i targach NAFSA 2014 w San Diego. To największe światowe wydarzenie gromadzące specjalistów zajmujących się szkolnictwem wyższym.

Oferta polskiego systemu szkolnictwa i uczelni jest prezentowana na zorganizowanym wspólnie przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego stoisku Ready, Study, Go! Poland.

Na polskim stoisku oprócz ogólnych informacji na temat krajowego systemu szkolnictwa wyższego oraz możliwości studiowania w Polsce szczegółową ofertę prezentowali przedstawiciele Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Wrocławskiej, Szkoły Głównej Handlowej, konsorcjum uczelni Study in Kraków oraz Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Na stoisku narodowym odbywają się liczne spotkania z partnerami zagrainicznymi.

Polska delegacja zorganizowała również spotkanie na temat krajowego systemu szkolnictwa wyższego z uwzględnieniem potencjału infrastruktury badawczej, a także możliwości studiowania w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Australii, Brazylii, Chin, Indii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Węgier oraz landu Badenii-Wirtembergii.

Polska zorganizowała również sesję posterową Poland’s Way to Academic Success in the 21st Centruy Europe, prezentując dynamiczny rozwój polskiego szkolnictwa wyższego.

W ramach wydarzeń towarzyszących konferencji odbyło się spotkanie na Uniwersytecie Stanowym w San Diego z polskimi badaczami pracującymi w Kalifornii. W ramach tego wydarzenia zostały przedstawione m.in. możliwości nawiązania współpracy naukowej między stroną polską i amerykańską. Spotkanie zorganizowano we współpracy z Ambasadą RP w Waszyngtonie oraz Konsulatem Generalnym RP w Los Angeles.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji można znależć na stronie konferencji. Konferencja potrwa do 30 maja.

Konferencja NAFSA