Przed nami święto Europy


9 maja Europa obchodzi swoje święto. Dzień Europy obchodzony jest w rocznicę wygłoszenia deklaracji Roberta Schumana, która legła u podstaw integracji europejskiej.

W sobotę, 10 maja, ulicami Warszawy przejdzie po raz piętnasty Parada Schumana. Z tej okazji, jak co roku, zapraszamy wszystkich do odwiedzenia namiotu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Miasteczku Europejskim. Będziemy czekać na Was w godzinach 11:00-15:00 z materiałami i praktycznymi informacjami o możliwościach, jakie dają europejskie programy edukacyjne.

Sobota, 10 maja 2014. Plac Zamkowy – Krakowskie Przedmieście

Spotkajmy się. Roztańczona Parada przejdzie 10 maja ulicami Warszawy.

Parada Schumana odbywa się w tym roku pod ukraińska flagą. Razem z nami także będą – DJ Wika, przebojowa, najstarsza w Polsce didżejka, studenci programu Erasmus, kórzy wyślą w niebo setkę kolorowych balonów. Nie zabraknie szczudlarzy, tancerzy, kolorowych strojów, dołączą do nas także goście m.in. z Włoch, Niemiec, Turcji, Estonii, Francji, Litwy, oraz kluby europejskie z całej Polski.

START w sobotę 10 maja o godz. 12:00 na Krakowskim Przedmieściu, spod Kościoła św. Anny przejdziemy dalej Krakowskim Przedmieściem do ulicy Królewskiej, następnie ulicą Moliera, Senatorską i Miodową, aby wrócić na Krakowskie Przedmieście do Miasteczka Schumana.

Stawcie się na Paradzie Schumana, weźcie transparenty i flagi w ręce! Zapraszamy!