Świętuj różnorodność z eTwinning!


Stwórz krótką prezentację na temat różnorodności i dołącz do Wiosennej Kampanii eTwinning, która właśnie wystartowała. Tegoroczne przedsięwzięcie odbywa się pod hasłem Celebrate diversity – Świętuj różnorodność.

Wiosenna Kampania eTwinning to wiele różnorodnych atrakcji dla eTwinnerów świętujących w całej Europie. Organizowane w ramach kampanii wydarzenia można śledzić na specjalnej mapie. Finał odbędzie się 9 maja, w Dniu eTwinning. To właśnie wtedy na platformie eTwinning LIVE odbędzie się wiele eventów z udziałem ekspertów oraz ambasadorów programu.

Zanim jednak nadejdzie dzień eTwinning wszystkich nauczycieli uczestniczących w programie zachęcamy do przygotowania krótkich, jednominutowych prezentacji, przedstawiających poglądy uczniów na temat różnorodności oraz promowania tego zagadnienia. Listę pytań, które warto zadać podczas dyskusji, można znaleźć na stronie Kampanii dostępnej z poziomu platformy eTwinning Live.

Prezentacja powinna składać się z pięciu slajdów. Tutorial zawierający szczegóły na temat tego, jak przygotować taki materiał, został opublikowany na stronie kampanii. Nauczycieli, którzy podejmą się tego wyzwania, zachęcamy do tego, alby w proces tworzenia włączyli również uczniów.

Gotowy film należy zamieścić na YouTube ‒ pamiętając o tym, że publikowane materiały nie mogą naruszać praw osób trzecich ‒ oraz zgłosić na stronie Kampanii. Prezentacja pojawi się na mapie wraz z materiałami innych eTwinnerów.

Osoby zaangażowane w Wiosenna Kampanię eTwinning zachęcamy do używania hastagu #eTwinning4Diversity.