Train Adventure


Train Adventure było hybrydowym wydarzeniem łączącym elementy: spotkania służącego budowaniu partnerstw w ramach EVS, wizyty studyjnej i sesji szkoleniowych. Główną metodą uczenia się były spotkania z ukraińskimi organizacjami EVS oraz doświadczenia międzykulturowe we Lwowie, Winnicy, Czerniowcach i Sławsku.

Proces uczenia się został pogłębiony przez refleksję i sesje szkoleniowe zorganizowane podczas podróży pociągiem czy pobytu w Karpatach. Zastosowana metodologia pracy oraz nacisk na wspólne doświadczanie pozwoliły zintegrować uczestników i zbudować zaufanie, tak potrzebne przy współpracy nad projektami EVS. Dodatkowo uczestnicy poznali realia projektów EVS na Ukrainie i zgłębili aspekty jakości tego rodzaju przedsięwzięć. Spotkanie odbyło się w dn. 22-28 września br.

Seminarium zostało zorganizowane we współpracy z Narodowymi Agencjami programu Erasmus+ Młodzież z Polski i Francji. W trakcie projektu powstał film opowiadający o sile edukacji poprzez doświadczenie, który można znaleźć pod adresem: www.salto-youth.net/Train_Adventure.