Transmisja konferencji „Erasmus+: mobilność, innowacje, rozwój”


Konferencja inauguracyjna „Erasmus+: mobilność, innowacje, rozwój” odbędzie się już 31 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wszystkie osoby, które nie będą uczestniczyć w wydarzeniu, zapraszamy do śledzenia na żywo relacji z konferencji.

Transmisję będzie można oglądać w godzinach 14.30-17.45 na stronie internetowej programu Erasmus+, stronie internetowej FRSE, stronie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, a także Facebooku (strony FRSE i Przedstawicielstwa Komisji).

Głównym celem konferencji „Erasmus+: mobilność, innowacje, rozwój” będzie podjęcie dyskusji na temat dopasowania oferty europejskich programów edukacyjnych do oczekiwań polskich beneficjentów. Tę kwestię w swoich wystąpieniach poruszą decydenci kształtujący politykę systemową oraz osoby, które w poprzedniej perspektywie finansowej korzystały ze środków programów „Uczenie się przez całe życie” czy „Młodzież w działaniu”.

Konferencję otworzy Janusz Lewandowski, komisarz UE ds. Budżetu i Programowania Finansowego. Następnie ze swoimi prezentacjami wystąpią beneficjenci unijnych programów edukacyjnych, którzy odnieśli sukces, realizując swoje projekty.

Po krótkiej przerwie odbędzie się debata zatytułowana „Odpowiedzi na wyzwania programu Erasmus+ w Europie i w Polsce”.

Do dyskusji zostali zaproszeni: Jan Truszczyński, DG ds. Edukacji i Kultury Komisji Europejskiej, Joanna Kluzik-Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej; prof. dr hab. Lena Kolarska-Bobińska, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Andrzej Biernat, Minister Sportu i Turystyki; prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, Honorowa Przewodnicząca Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich; Henryka Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan oraz Jakub Radzewicz, Przewodniczący Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych.

Organizatorzy, czyli FRSE oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, zapraszają wszystkich, którzy nie będą uczestniczyć w wydarzeniu, do oglądania relacji z całej konferencji w sieci oraz uczestniczenia w zaplanowanych na ten dzień konkursach.

Uwaga! Zalecamy korzystanie ze specjalnie przygotowanej aplikacji na Facebooku, która umożliwia zadawanie pytań w trakcie konferencji oraz udział w konkursach przygotowanych na tę okazję.