Warsztaty dla zainteresowanych programem eTwinning


Kilkadziesiąt kursów oraz szkoleń zawiera oferta przygotowana dla nauczycieli zainteresowanych programem eTwinning. Szkoły, które zrealizowały już projekty edukacyjne w ramach programu, zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu “Nasz projekt eTwinning 2016”.

Aż piętnaście bezpłatnych szkoleń dla nauczycieli planujących zrealizować projekt eTwinning odbędzie w styczniu i lutym br. w siedzibie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Podczas warsztatów przeprowadzona zostanie rejestracja w programie, przedstawione zostaną portale eTwinning oraz przykładowe projekty. Osoby biorące udział w spotkaniu dowiedzą się również, jak wykorzystywać internetowe narzędzia umożliwiające wyszukiwanie partnerów. Terminy warsztatów znajdują się na stronie internetowej programu eTwinning. Nauczycieli, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat eTwinning, zapraszamy również na bezpłatne kursy internetowe, które odbędą się w styczniu, lutym oraz marcu. Szczególnej uwadze polecamy kursy:

Zainteresowanych udziałem w kursach internetowych zachęcamy do odwiedzenia strony programu.

Placówkom, które mają już doświadczenie w realizacji projektów eTwinning, polecamy konkurs “Nasz projekt eTwinning 2016”. Jest on skierowany do nauczycieli wszystkich przedmiotów, dyrektorów, bibliotekarzy i innych pracowników pedagogicznych z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych uprawnionych do udziału w programie. Celem konkursu jest wybranie i zaprezentowanie najlepszych projektów eTwinning zrealizowanych w roku szkolnym 2014/2015 lub 2015/2016. Więcej informacji o tej inicjatywie można znaleźć na stronie internetowej programu.