WorldSkills Kazan 2019: Poznajcie naszą drużynę.


Agnieszka Pytel i Paweł Danak reprezentują Polskę na zawodach WorldSkills Kazań 2019 w konkurencji: robotyka mobilna.

Agnieszka to uczennica zespołu Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym

Pasjonatka robotyki, laureatka zawodów ECER (European Conference on Educational Robotics), Botball 2018 i zdobywczyni nagrody SPIRIT OF AERIAL, a także laureatka polskiej edycji konkursu First lego League 2018.

Dzięki zaangażowaniu naszej szkoły w robotykę możemy jeździć na zawody i odwiedzać nowe kraje, poznając ich kulturę. Odnosząc sukcesy na arenie międzynarodowej w dziedzinie robotyki, mamy także możliwość w przyszłości dostania się do lepszych szkół oraz uczelni. Robotyka rozwinęła we mnie umiejętności manualne i programistycznego myślenia, które są przydatne na co dzień.

Paweł to uczeń zespołu Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym

Pasjonat robotyki, laureat zawodów ECER (European Conference on Educational Robotics), Botball 2018, a także laureat polskiej edycji konkursu First lego League 2018.

Od lat startuję w zawodach robotów autonomicznych, zwiedzając przy tym wiele krajów. Dzięki zagranicznym wyjazdom poznałem wielu ciekawych ludzi, ucząc się przy okazji języków obcych. W licznych zawodach zagranicznych osiągnąłem sukcesy, wygrywając je lub będąc ich laureatem. Tym razem postanowiłem, że wystartuję w zawodach robotów mobilnych. Na myśl o nowym doświadczeniu bardzo się cieszę. Każde takie doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.