Sprawdź, w czym możesz wziąć udział

treść strony
  • eTwinning

wrc

27.09.2021 r. 18:30 do 29.09.2021 r. 21:00

Volles Haus - webinarium

Opis wydarzenia:

Seminarium online  odbędzie się w dniach 27-29 września 2021 roku (trzy wieczorne spotkania). Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie eTwinning LIVE. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli języka niemieckiego klas VII-VIII szkoły podstawowej lub/oraz I klasy szkoły średniej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt pt: Volles Haus – Pełna chata. Podczas seminarium uczniowie przedstawią się oraz stworzą fikcyjną międzypokoleniową rodzinę - pełną chatę - z wykorzystaniem narzędzi TIK. Uczniowie wspólnie wymyślą postacie członków rodziny oraz informacje o nich. Nauczą się opowiadać o sobie i rodzinie oraz przeprowadzać wywiad. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele poznają aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicające lekcje języka niemieckiego w trakcie edukacji stacjonarnej i zdalnej.

Certyfikat wydawany jest wyłącznie osobom, które będą obecne na wszystkich spotkaniach szkoleniowych i wykonają zadania kursowe. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu

Seminarium poprowadzi Katarzyna Drabarek, Ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim:

Nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 w Siedlcach oraz doradca metodyczny ds. języka niemieckiego w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Wydziale w Siedlcach. Aktywnie uczestniczy w programie eTwinning od 2016 roku. Zrealizowała szereg projektów wyróżnionych Krajową i Europejską Odznaką Jakości eTwinning. Obecnie koordynatorka dwóch projektów międzynarodowych Erasmus+ Akcja KA 229 „The Non-Formal and The Digital Classrooms for Inclusion” i “Shall we play a game?”. Współautorka bloga sieci współpracy nauczycieli Cyfrowy piórnik nauczyciela języka obcego.  Autorka bloga o projektach eTwinning www.etwinningsp6.blogspot.com oraz z ćwiczeniami dla uczniów www.englishforsp6siedlce.blogspot.com. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli z zakresu stosowania i wdrażania TIK oraz programu eTwinning i pracy na Twinspace. Organizatorka DBI, Dnia eTwinning, Erasmus Days. Chętnie łączy naukę języka obcego z nauką kodowania. Corocznie bierze udział w inicjatywie CodeWeek oraz w ogólnopolskim programie „Uczymy Dzieci Programować” Edusense. W wyniku jej zaangażowania w 2019r. szkoła otrzymała odznakę Szkoła eTwinning. Chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem.  Prelegentka na dorocznych konferencjach organizowanych przez Kuratorium Oświaty oraz MSCDN w Siedlcach z Okazji Europejskiego Dnia Języków prezentująca przykłady dobrych praktyk z realizacji projektów międzynarodowych eTwinning i Erasmus+. Autorka artykułu w „Meritum” – „Motywacja a TIK-anie, czyli jak radzić sobie w świecie „cyfrowych” uczniów na lekcjach języka angielskiego” w ramach cyklu „Dobra Praktyka”, w którym nawiązuje do realizacji projektów eTwinning.

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 22 września 2021 o godzinie 23:59.

Szczegółowe informacje:

  • Gdzie?

    on-line

  • Kiedy?

    27.09.2021 r. 18:30 do 29.09.2021 r. 21:00

27.09.2021 r. 18:30 do 29.09.2021 r. 21:00