Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

EDUinspiracje konferencje: Grudziądz

08/11/2016

Darmowy

Fun­da­cja Rozwoju Systemu Edu­ka­cji oraz Mini­ster­stwo Edu­ka­cji Naro­do­wej zapra­szają do udziału w kon­fe­ren­cji EDUin­spi­ra­cje, która odbę­dzie się 8 listopada 2016 r. w auli budynku przy ul. Sienkiewicza 22 (dawna siedziba UMK) w Grudziądzu.

EDUinspiracje to cykl konferencji regionalnych, których celem jest pokazanie, w jaki sposób skutecznie i efektywnie można wykorzystać fundusze europejskie na realizację zadań oświatowych w odwołaniu do priorytetów realizowanej reformy oświaty. Program Erasmus+ w Polsce wspiera budowanie potencjału kapitału społecznego i włącza się w proces reformowania systemu edukacji oraz dopasowywania go do aktualnych wyzwań społecznych i gospodarczych. Realizacja programu Erasmus+ stanowi także odpowiedź na potrzeby współczesnej Europy, przyczyniając się do podnoszenia jakości nauczania i umożliwiając wprowadzenie zmian w instytucjach edukacyjnych. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane najważniejsze programowe obszary zmian proponowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przedstawimy narzędzia pomocne w realizacji celów wynikających z założeń reformy systemu oświaty w Polsce.

Do udziału zapraszamy:

  • przedstawicieli instytucji oświatowych,
  • nauczycieli,
  • dyrektorów szkół,
  • kadrę zarządzającą placówkami edukacyjnymi,
  • przedstawicieli organów prowadzących.

Erasmus+ kładzie szczególny nacisk na rozwijanie kompetencji kluczowych, nauczanie języków obcych, a także wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie edukacji. Podczas konferencji odbędą się merytoryczne sesje warsztatowe prowadzone przez ekspertów w sześciu obszarach: „Wolontariat i współpraca szkoły z NGO”, „Doskonalenie zawodowe nauczycieli”, „Języki obce”, „Innowacyjne projekty edukacyjne – Ucz się i baw”, „Współpraca szkoły z samorządem terytorialnym” oraz „Innowacje pedagogiczne – nauczanie programowania”. Uczestnicy spotkania mieli okazję do pogłębienia swojej wiedzy i doskonalenia warsztatu w realizacji tak istotnych zadań, jak rozwijanie kompetencji językowych uczniów, motywowanie najmłodszych uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy, zachęcanie młodzieży do angażowania się w wolontariat.

Szczegóły

Data:
08/11/2016
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:

Organizator

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Email:
kontakt@frse.org.pl
Strona internetowa:
https://frse.org.pl

Miejsce

Dawna siedziba UMK
ul. Sienkiewicza 22
Grudziądz, kujawsko-pomorskie 86-300 Polska
+ Google Map