Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Umiędzynarodowienie – szansa i wyzwanie dla polskich uczelni

20/10/2016 - 21/10/2016

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Uniwersytetem Rzeszowskim zapraszają do udziału w konferencji „Umiędzynarodowienie – szansa i wyzwanie dla polskich uczelni”, poświęconej szeroko pojętej problematyce umiędzynarodowienia polskiego systemu szkolnictwa wyższego. Będzie to pierwsza z konferencji programowych przygotowujących Narodowy Kongres Nauki zaplanowany na wrzesień 2017 roku.

Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 października 2016 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jest adresowana przede wszystkim do przedstawicieli nowo wybranych władz uczelni odpowiedzialnych za problematykę międzynarodową oraz kierowników uczelnianych biur współpracy z zagranicą i rekrutacji cudzoziemców.

Misją Narodowego Kongresu Nauki jest wypracowanie postulatów reform, które umożliwią pełną realizację ambicji polskich naukowców. To odpowiedź na potrzeby środowiska, która zostawi trwały ślad w postaci deklaracji programowych, wniosków i referatów. Wyzwania, przed którymi stoi polska nauka będą przedmiotem oddolnej debaty, w której wezmą udział m.in. organizacje pozarządowe, samorządy oraz przedsiębiorstwa.

Formularz rejestracyjny i program konferencji na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zapisz

Szczegóły

Start:
20/10/2016
Koniec:
21/10/2016
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/zaproszenie-na-konferencje-umiedzynarodowienie-szansa-i-wyzwanie-dla-polskich-uczelni.html

Organizator

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Strona internetowa:
http://www.nauka.gov.pl

Miejsce

Uniwersytet Rzeszowski
ul. Pigonia 1
Rzeszów,
+ Google Map