Erasmus+ Bus w Nysie


8. wyprawa Erasmus+ Busa za nami. Mobilni eksperci FRSE, Narodowej Agencji Programu Erasmus+, 11 kwietnia odwiedzili Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie w województwie opolskim. Licznik busa pokazuje już ok. 3 500 km!

Nowy numer Europa Dla Aktywnych: Erasmus kończy 30 lat


Właśnie pojawił się nowy numer naszego kwartalnika Europa Dla Aktywnych. Najnowsze wydanie poświęcone jest 30-leciu programu Erasmus, który jest jednym z najważniejszych europejskich programów edukacyjnych. Przez cały ten czas skorzystało z niego 240 tys. osób. Gdyby wszyscy mogli się spotkać, zapełniliby trybuny czterech stadionów takich jak PGE Narodowy.

Pierwsze seminarium EPALE za nami!


Jakie wyzwania stoją przed specjalistami w obszarze edukacji osób dorosłych? Jak nowe technologie mogą sprzyjać przyswajaniu wiedzy? Kogo i jak uczyć online, a także jak stworzyć udane webinarium i odnieść sukces? To tylko nieliczne wątki, jakie zostały poruszone podczas pierwszego seminarium EPALE, które w całości zostało poświęcone tematowi nowych technologii w edukacji osób dorosłych.

FRSE promuje polskie uczelnie – po raz pierwszy w Uzbekistanie!


Za nami międzynarodowe targi edukacyjne w Uzbekistanie – XVI Education and Career Expo. Nie mogło na nich zabraknąć polskiego stoiska. Po raz pierwszy przygotowała je Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach kampanii „Ready, Study, Go! Poland”. Polskę reprezentowały przedstawiciele dziesięciu instytucji.

eTwinning wspiera inicjatywę Move2Learn, Learn2Move


Szacuje się, że w ramach inicjatywy Move2Learn, Learn2Move ok. 5 000 tys. uczniów państw członkowskich będzie podróżować bezpłatnie po Europie. Projekt organizowany jest z okazji 30. rocznicy programu Erasmus. Polscy uczniowie również będą mogli wziąć udział w konkursie.