WorldSkills Poland

treść strony

Poznaj WorldSkills Poland!

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy EuroSkills i WorldSkills.

Rywalizują w nich 32 państwa z Europy (EuroSkills) i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym.

Inicjatywa stwarza również niepowtarzalną możliwość do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnięć, a także nawiązywania kontaktów i budowania partnerstw edukacyjno-rynkowych. To największe tego rodzaju zawody na świecie promujące kształcenie zawodowe i doskonalenie umiejętności.

Projekt „Promocja kształcenia zawodowego poprzez krajowe i międzynarodowe konkursy umiejętności EuroSkills i WorldSkills"

Projekt „EuroSkills 2023 Gdańsk” był realizowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), który wspierał rozwój edukacji zawodowej.

Wydarzenia przed nami

WorldSkills Lyon 2024, 10-15 września 2024

1500 zawodników z ponad 65 krajów i regionów z całego świata zbierze się w Lyonie, aby rywalizować w 62 dyscyplinach zawodowych. Od florystyki po układanie płytek i podłóg – WorldSkills Lyon 2024 da tym młodym zawodnikom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i podzielenia się swoimi pasjami z setkami tysięcy odwiedzających.

Celem konkursu jest stworzenie prawdziwej platformy uznania i promocji celów i wartości WorldSkills International na całym świecie, takich jak doskonałość, zaangażowanie, uczciwość, równość.

EuroSkills Herning 2025, 9-13 września 2025

Nadchodząca edycja EuroSkills odbędzie się w halach wystawienniczych MCH Messecenter Herning (Dania) w dniach od 9 do 13 września 2025 r. Tutaj aż 700 młodych fachowców będzie rywalizować o medale w 38 konkurencjach przed publicznością liczącą nawet do 100 tysięcy widzów. Organizatorzy nie tylko będą celebrować najbardziej utalentowanych młodych profesjonalistów w Europie, ale także zadbają o to, aby agenda zrównoważonego rozwoju odgrywała centralną rolę, gdy 32 europejskie narody spotkają się w Herning.

– Umiejętności są absolutnie niezbędne dla zielonej transformacji. Dlatego zrobimy wszystko, aby wyposażyć młodych uczestników w kompetencje niezbędne do jej przeprowadzenia. Jest to kluczowe, jeśli mamy zapewnić, że osiągniemy zrównoważoną przyszłość – mówi przewodniczący EuroSkills2025 Poul Nyrup Rasmussen.

Zobacz, jak było na EuroSkills Gdańsk 2023!