Mobilne Centrum Edukacyjne

treść strony
  • Wnętrze Mobilnego Centrum Edukacyjnego

  • Wnętrze Mobilnego Centrum Edukacyjnego

  • Wnętrze Mobilnego Centrum Edukacyjnego

  • Mobilne Centrum Edukacyjne

Mobilne Centrum Edukacyjne (MCE) jest przeznaczone dla osób, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami.

Mobilne Centrum Edukacyjne to nowoczesna przestrzeń szkoleniowa. To tutaj podczas warsztatów i zajęć prezentujących m.in. nowinki technologiczne można się zanurzyć w świecie wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania. Multimedialna klaso-pracownia „iLAB”, wirtualna rzeczywistość oraz gry 3D, a także możliwość poznania najnowszych urządzeń, takich jak interaktywne tablety, interaktywna tablica oraz podłoga, kostki iMO-LEARN, okulary wirtualnej rzeczywistości, roboty do nauki programowania, stół oraz flipchart z ciekawymi aplikacjami do prowadzenia zajęć edukacyjnych to tylko niektóre z dostępnych atrakcji.

Demonstrujemy, jak połączyć technologię z klasycznym podręcznikiem i wzbogacić swój warsztat pracy. W MCE stawiamy na metodykę, zaczynając od najprostszych przykładów oraz ćwiczeń. W MCE nie tylko pokazujemy, jak technologie XXI wieku w łatwy sposób wprowadzić do zajęć szkolnych, ale także zapraszamy do zainteresowania się bogatą ofertą programów edukacyjnych realizowanych w ramach Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Podczas sesji informacyjnych poświęconych takim programom jak eTwinning czy Erasmus+ można poznać szczegóły ich oferty oraz korzyści płynące z uczestnictwa w projektach edukacyjnych. Na spotkania, w roli specjalistów, zapraszani są doświadczeni nauczyciele, którzy prezentują swoje projekty jako przykłady dobrej praktyki, dzielą się doświadczeniem i zachęcają do realizacji własnych działań projektowych. Zespół Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności wraz z gronem zewnętrznych ekspertów oferuje Państwu innowacyjne i najciekawsze rozwiązania służące rozwojowi współczesnej edukacji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie MCE: https://erasmusplus.org.pl/mce