treść strony

Europa dla Aktywnych” to kwartalnik dla beneficjentów programów edukacyjnych i młodzieżowych realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. 

Redakcja kwartalnika „Europa dla Aktywnych”

W numerze Europa dla Aktywnych 4/2022:

Wyjazd na Erasmusa jest jak paliwo odrzutowe

– przekonuje dr Brygida Dzidek, założycielka i prezeska Haptology. Pobyt w Szwajcarii otworzył jej głowę na nowe pomysły. Zajęła się fizyką dotyku i wynalazła pierścień haptyczny, który ma szansę zrewolucjonizować rynek gier, aplikacji edukacyjnych i telemedycynę.

O tym, że Erasmus zmienia bieg ludzkich losów, świadczą też historie kolejnych bohaterów „Europy dla Aktywnych”: ilustratorki Kasi Walentynowicz, która właśnie podczas stypendium w Portugalii odkryła swój niezwykły talent, oraz trenera Aleksandra Kowalczyka, dla którego wyjazd na Erasmusa stał się początkiem przygody z hiszpańskim futbolem.

O zaletach międzynarodowych projektów opowiadają też seniorzy, którzy – dzięki programowi  Erasmus+ – podróżują, nawiązują nowe znajomości, uczą się języków obcych i nowych technologii. A 75-letni Zenon Lenczewski, jeden z najstarszych polskich studentów, podczas dwumiesięcznego stażu na Bałkanach zbierał materiały do… pracy magisterskiej. Erasmus to też szansa na lepsze życie dla osób z niepełnosprawnościami, natomiast dla studentów międzynarodowych studiów magisterskich – możliwość kształcenia się w kilku krajach.

W numerze piszemy także m.in.: o największych ogólnopolskich igrzyskach umiejętności SkillsPoland 2022, które odbyły się pod koniec listopada w Gdańsku, oraz o V Kongresie Edukacji przebiegającym pod hasłem 35-lecia programu Erasmus+. Zapraszamy do lektury!

Przeglądaj artykuły

Wybierz
filtry:

lub

Albo wpisz
frazę:

1
2
3
...
33
34
35