treść strony

Europa dla Aktywnych” to kwartalnik dla beneficjentów programów edukacyjnych i młodzieżowych realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. 

Redakcja kwartalnika „Europa dla Aktywnych”

Z okazji dwudziestolecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej w najnowszym wydaniu kwartalnika "Europa dla Aktywnych" przypominamy emocje towarzyszące tamtemu okresowi.

– Wrzała praca po obu stronach. O tym rzadko się mówi, ale Parlament Europejski też musiał się przygotować do przyjęcia dziesięciu krajów. To była mała rewolucja  – opowiada Joanna Jarecka-Gomez, pierwsza Polka zatrudniona w Parlamencie Europejskim na stanowisku merytorycznym, która brała udział w pracach nad traktatem akcesyjnym.

W ciągu 20 lat dochowaliśmy się pierwszego pokolenia dorosłych Polaków, które nie zna innej Polski niż tej będącej częścią UE. Dla nich możliwość swobodnego poruszania się po Europie, podejmowania studiów, pracy, bezproblemowe porozumiewanie się w językach obcych i brak kompleksów w stosunku do zachodnich sąsiadów są oczywistością. Damian, Zosia i Karol mówią nam o tym, jak widzą świat.

Zdradzamy również kuluary pracy w instytucjach unijnych! Piszemy, jakie kryteria trzeba spełnić, i rozmawiamy z osobami, którym się to udało.

Wisienka na torcie to rozmowa z Marysią Machulską, córką znanego reżysera Juliusza Machulskiego, która poszła własną drogą artystyczną. Od 16 lat mieszka w Paryżu, a Ilustracje jej autorstwa publikują dziś największe światowe magazyny. A wszystko zaczęło się… od Erasmusa!

W numerze Europa dla Aktywnych 2/2024:

Przeglądaj artykuły

Wybierz
filtry:

lub

Albo wpisz
frazę:

1
2
3
...
51
52
53