treść strony

Europa dla Aktywnych” to kwartalnik dla beneficjentów programów edukacyjnych i młodzieżowych realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. 

Redakcja kwartalnika „Europa dla Aktywnych”

W numerze Europa dla Aktywnych 4/2023:

– Wchodzimy w erę, w której dezinformacja, manipulacja czy mistyfikacja przestają być tworzone tylko przez ludzi. Do gry wkroczyła sztuczna inteligencja – mówi w zimowym wydaniu „Europy dla Aktywnych” promotor polskich innowacji Maciej Kawecki. Co może pomóc? Zdaniem Kaweckiego – tylko krytyczne myślenie i otwartość na zmiany, nawet takie, o których nie śniło się ewolucjonistom: wywołane w ludzkich organizmach wskutek korzystania z nowych technologii.

Otwartość na zmiany to ważny wątek kilku innych tekstów w najnowszym wydaniu kwartalnika. Wyjaśniamy w nim, jak zmienić świat wokół siebie dzięki projektom Erasmus+ – i pokazujemy tych, którym już się to udało: laureatów konkursu EDUinspiracje. Sprawdzamy, co w Afryce robią polscy naukowcy i wolontariusze – i jak w Polsce wita się studentów przybywających z zagranicy. Przedstawiamy medalistów konkursu EuroSkills Gdańsk 2023 – i ludzi stojących za tymi sukcesami: psychologów, ekspertów i team liderów. Wyjaśniamy też, jak i dlaczego warszawskie muzeum uczy obcokrajowców polskiego – i dlaczego w polskich parkach narodowych lada chwila mogą pojawić się setki wolontariuszy.

Szukasz swojej szansy w unijnych programach edukacyjnych? Zapraszamy do lektury!

Przeglądaj artykuły

Wybierz
filtry:

lub

Albo wpisz
frazę:

1
2
3
...
45
46
47