Zakochaj się w Warszawie – przewodnik dla studentów
Głośna, kolorowa i zawsze dokądś się spieszy. Warszawa co roku przyciąga tysiące studentów – także z zagranicy. Z myślą o nich prezentujemy subiektywny przewodnik po stolicy.
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
„Europa dla Aktywnych” to kwartalnik dla beneficjentów programów edukacyjnych i młodzieżowych realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.
48 godzin na nowe życie!
Tyle czasu miała Ksenia Radzikhovska, by sprowadzić swoją rodzinę do Polski. Pierwszy w tym roku numer naszego kwartalnika ukazuje się pod znakiem wojny w Ukrainie.
– Jesteśmy sąsiadami, mamy podobną kulturę, poziom wykształcenia i dobrze, że nam pomagacie – mówi Aksen Semak z Ukrainy, który w Polsce mieszka już od 2015 roku. Ale swój dom – bezpieczeństwo, spokój i wolność – znajdują w naszym kraju także nie-Europejczycy. Przeczytacie o nich w reportażu „Cudze chwalicie? Posłuchajcie ich”.
W numerze także m.in.: Europejski Rok Młodzieży 2022, subiektywny przewodnik po Warszawie (nie tylko dla studentów z zagranicy), podróż koleją po Starym Kontynencie zwycięzcy konkursu DiscoverEU, wywiad na temat znaczenia języków lokalnych we wspólnej Europie oraz jak zwykle inspirujące reportaże z projektów i relacje z wydarzeń.
Wybierz
filtry:
lub
Albo wpisz
frazę:
Zakochaj się w Warszawie – przewodnik dla studentów
Głośna, kolorowa i zawsze dokądś się spieszy. Warszawa co roku przyciąga tysiące studentów – także z zagranicy. Z myślą o nich prezentujemy subiektywny przewodnik po stolicy.
Cudze chwalicie? Nowi patrioci
Chcemy się rozwijać, mamy świetne drogi i autobusy, a zakładanie firmy jest proste, bo formalności można załatwić bez wychodzenia z domu. Tak nas widzą Aksen, Alexis i Mohammadreza, którym kilka lat temu tak spodobała się Polska, że zostali tu na stałe.
Z duchem czasu – nowości w programie PO WER
Znamy już tegoroczny plan wydarzeń finansowanych ze środków programu PO WER poświęconych edukacji branżowej.
Uczniowie detektywi – nagroda w konkursie ELL 2021
– W nauce języka obcego warto wyjść poza ramy. Przygotowując projekt, uczniowie nie czuli, że uczą się języka, a zrobili duże postępy – mówi Anna Matera-Klinger, nauczycielka francuskiego w I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, koordynatorka projektu „Transport 77”, nagrodzonego ELL 2021.
Zdobądź znak jakości – 21. edycja konkursu ELL!
Rozpoczęła się kolejna, 21. edycja konkursu European Language Label. Zapraszamy do składania wniosków. Nabór trwa do czerwca 2022 r.
Zawód: tłumacz audiowizualny
Na Erasmusie nauczyłam się odwagi, by robić trudne rzeczy – mówi Dominika Trzcińska, która swoje umiejętności językowe wykorzystuje jako tłumacz audiowizualny.
EKS buduje dialog między państwami
Nagle odkryłam i stało się to właśnie dzięki EKS, że kiedy jakiś kraj coś już osiągnął, to nie pracuje tylko na siebie, ale dzieli się z innymi, pomaga im, buduje mosty i wyciąga rękę do tych, którzy też coś potrafią, choć może jeszcze nie wiedzą, jak to zrobić – mówi Iryna Konoplianko, Ukrainka, była wolontariuszka Europejskiego Korpusu Solidarności w Fundacji Liderzy Przemian.
Erasmus bez barier – to proste!
Nie bójcie się! – radzi Dorota Zadrożna, która ma bogate doświadczenie w organizacji praktyk i staży zawodowych dla uczniów ze specjalnymi potrzebami. – To prostsze, niż myślicie!
Europa dla Aktywnych 1/2022
Europa dla Aktywnych 4/2021
Europa dla Aktywnych 3/2021
Europa dla Aktywnych 2/2021
Europa dla Aktywnych 1/2021
Europa dla Aktywnych 4/2020
Europa dla Aktywnych 3/2020
Europa dla Aktywnych 2/2020
Europa dla Aktywnych 1/2020
Europa dla Aktywnych 4/2019
Europa dla Aktywnych 3/2019
Europa dla Aktywnych 2/2019
Europa dla Aktywnych 1/2019
Europa dla Aktywnych 4/2018
Europa dla Aktywnych 3/2018
Europa dla Aktywnych 2/2018
Europa dla Aktywnych 1/2018