Sprawdź, w czym możesz wziąć udział

treść strony
  • eTwinning

wrc

30.11.2021 r. 18:00 do 02.12.2021 r. 19:30

Webinarium: eTEAM – Z empatią nam do twarzy

Opis wydarzenia:

Wydarzenie w całości realizowane jest online na platformie eTwinning LIVE, w pokoju Adobe Connect, w dniach 30 listopada 2 grudnia 2021 roku, o godz.18.00-19.30. Webinarium jest skierowane w pierwszej kolejności do nauczycieli szkół ponadpodstawowych, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby – pod opieką ambasadora programu eTwinning – zrealizować swój pierwszy projekt: eTEAM – z empatią Ci do twarzy.

eTEAM, czyli: T – Tolerancja, E – Empatia, A – Akceptacja, M – Myślenie krytyczne.

Celem projektu, który będzie realizowany przez uczestników seminarium po jego zakończeniu, będzie rozwijanie tolerancji, empatii, akceptacji oraz myślenia krytycznego między innymi poprzez wykorzystanie materiałów dostępnych na platformie Stories That Move.

Seminarium i projekt poprowadzi Katarzyna Siwczak – Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim: trenerka warsztatów komputerowych, nauczycielka języka angielskiego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rybniku, laureatka konkursu Nasz projekt eTwinning 2019, Ambasador Europeany na Polskę. Swoją przygodę z eTwinning rozpoczęła w 2005 roku. Pierwszy projekt eTwinning, nagrodzony również European Language Label, zrealizowała w 2006 roku. Od tego czasu dzięki programowi poznała wielu wspaniałych nauczycieli pasjonatów, z którymi współpracowała, tworząc ciekawe projekty eTwinning nagrodzone Krajowymi oraz Europejskimi Odznakami Jakości. Będąc entuzjastką idei uczenia się przez całe życie, chętnie uczestniczy w nowoczesnych formach doskonalenia zawodowego oferowanego przez program eTwinning.

program seminarium

Certyfikat uczestnictwa wydany zostanie wyłącznie osobom, które będą aktywnie brały udział we wszystkich spotkaniach szkoleniowych i wykonają zadania warsztatowe. Certyfikat wystawiany jest bezpłatnie.

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany: dołącz. Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności na wydarzenie przyjmowani będą aktywni zawodowo nauczyciele szkół ponadpodstawowych, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz rozpoczęcia projektu.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do wspólnego projektu rejestrowanego przez prowadzącego seminarium ambasadora.

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne: tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 listopada 2021 o godzinie 23:59.

formularz zgłoszeniowy

Szczegółowe informacje:

  • Gdzie?

    online

  • Kiedy?

    30.11.2021 r. 18:00 do 02.12.2021 r. 19:30

30.11.2021 r. 18:00 do 02.12.2021 r. 19:30