Sprawdź, w czym możesz wziąć udział

treść strony
  • eTwinning

wrc

06.12.2021 r. 18:00 do 10.12.2021 r. 19:30

Zimowy czas – mój pierwszy projekt z eTwinning

Opis wydarzenia:

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie eTwinning LIVE. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli edukacji przedszkolnej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby – pod opieką ambasadora programu eTwinning – zrealizować swój pierwszy projekt: Zimowy czas.

Przez trzy wieczorne wydarzenia (18:00-19:30) z uczestnikami spotka się Dagmara Szczecińska: nauczycielka wychowania przedszkolnego i od niedawna języka angielskiego w Przedszkolu nr 2 w Nowej Soli. Wciąż zafascynowana fenomenem postrzegania świata przez dziecko. Jest entuzjastką edukacji multisensorycznej, czyli łączenia tradycji z nowoczesnością, tego, co dziecku bliskie, czyli natury z kulturą i zbalansowanym podejściem do wyzwań świata cyfrowego. Stąd bliskie jej są założenia programu eTwinning, który angażując w projektowe działania edukacyjne, wspiera racjonalne podejście do TIK i ułatwia zrozumienie współczesnego świata. Prywatnie fanka muzyki poważnej i papierowej wersji tygodników. Uwielbia wczesne poranki, jazdę na rowerze i zapach ołówków. Związana z programem eTwinning od 2010 roku. Laureatka konkursu Nasz projekt eTwinning. Ambasadorka programu eTwinning i trener warsztatów komputerowych w woj. lubuskim. Beneficjentka programu Erasmus+.

program seminarium

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany: dołącz. Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności na wydarzenie przyjmowani będą aktywni zawodowo nauczyciele edukacji przedszkolnej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz rozpoczęcia projektu.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach oraz rozpoczną projekt eTwinning.

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne: tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 grudnia 2021 o godzinie 23:59.

formularz zgłoszeniowy

Szczegółowe informacje:

  • Gdzie?

    online

  • Kiedy?

    06.12.2021 r. 18:00 do 10.12.2021 r. 19:30

06.12.2021 r. 18:00 do 10.12.2021 r. 19:30