Wyjątkowe wydarzenie edukacyjne! Ruszyła rejestracja na Kongres Rozwoju Systemu Edukacji


Już dziś zapraszamy na pierwszy Kongres Rozwoju Systemu Edukacji, który odbędzie się 10 września 2018 r. w Warszawie (PGE Narodowy, Biznes Klub).

Ideą przedsięwzięcia jest podkreślenie wpływu jakości kształcenia na poziom kompetencji Polaków i ich konkurencyjność na rynku pracy. Tematem spotkania będą nie tylko kompetencje istotne w przestrzeni zawodowej, ale ważne także w życiu prywatnym oraz w aktywności społecznej i obywatelskiej.

Read more…

Inauguracja projektu edukacyjnego „Obywatele polscy w KL Auschwitz”


W środę, 13 czerwca odbyła się konferencja inaugurująca  projekt „Obywatele polscy w KL Auschwitz”, który ma na celu upowszechnienie wśród młodego pokolenia wiedzy o losach polskich obywateli osadzonych w niemieckim, nazistowskim obozie KL Auschwitz. Projekt ten został w całości sfinansowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w ramach programu wspierania działań związanych z pamięcią narodową.

Adresatami projektu są uczniowie powyżej 14 lat i ich nauczyciele. Ma on służyć przygotowaniu reprezentacji nauczycieli z całej Polski do skutecznego realizowania procesu edukacji historycznej. Ważnym elementem projektu jest zaplanowane tłumaczenie na język angielski i hebrajski: filmu dokumentalnego „Świadkowie. Obywatele RP w Auschwitz” (portrety obywateli polskich deportowanych i więzionych w obozie, w kontekście historii powstania oraz funkcjonowania Auschwitz-Birkenau, a także całego niemieckiego aparatu mordu i terroru) oraz pakietu edukacyjnego „Polscy obywatele w KL Auschwitz”.

Dzięki tłumaczeniu możliwe będzie upowszechnienie projektu poza granicami Polski i tym samym podniesienie stopnia świadomości na temat losów obywateli polskich w KL Auschwitz, nie tylko wśród polskiej młodzieży, ale również jej rówieśników na świecie.

„Mamy nadzieję, że te działania podjęte w ramach projektów Pamięci Narodowej – projekty szkolne
i instytucjonalne – mogą być wzorem  do realizacji przedsięwzięć także na skalę międzynarodową. Uważam, że mają one szansę przekazać młodemu pokoleniu coś autentycznego i namacalnego poza oficjalnymi, rocznicowymi uroczystościami.”
– mówi dr Paweł Poszytek, dyr. generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

 

Link do informacji o projekcie:

http://www.auschwitz.org/muzeum/aktualnosci/obywatele-polscy-w-kl-auschwitz-lekcja-i-film-poswiecony-losom-obywateli-ii-rp-w-niemieckim-obozie-koncentracyjnym-i-zaglady,1989.html

 

Obywatele polscy w KL Auschwitz” - lekcja i film poświęcony losom obywateli II RP w niemieckim obozie koncentracyjnym i zagłady

 

Upowszechnianie rezultatów projektu – cykl webinariów


15.06 br. FRSE odbędzie się kolejne webinarium z  zainaugurowanego w marcu cyklu webinariów upowszechniających.

Tym razem zajmiemy się tematyką social media. Tytuł najbliższego webinarium to:

Social media w projektach edukacyjnych”

W trakcie sesji będziemy omawiać następujące zagadnienia:

  • Strategia w social media – na co ludzie reagują i jak to osiągnąć
  • Facebook – narzędzie starych ludzi
  • Tweet, Snap, Insta – opowiedz wszystko w 140 znakach i jednym zdjęciu

Prowadzącym spotkanie będzie Pani Kornelia Mielczarek, Project Manager z wieloletnim stażem w projektach konferencyjnych i edukacyjnych. Absolwentka Zarządzania ze specjalizacją Marketing Interaktywny. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując między innymi w Wirtualnej Polsce czy na markach PepsiCo. Recenzentka filmowa, związana z copywritingiem od ponad 10 lat, laureatka nagród literackich. Social media to jej pasja, którą stale rozwija zarządzając z powodzeniem fanpage’ami z różnych dziedzin.

Zarejestruj się!

Seminarium EPALE


Jesteś trenerem? Pracujesz w firmie szkoleniowej? Uczysz dorosłych?
Weź udział w bezpłatnym Seminarium EPALE: „Przychodzi trener do trenera…” i porozmawiaj w gronie specjalistów, o tym jak uczyć dorosłych.

Read more…

Erasmus+ Run… na Litwie!


Drużyna pracowników Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji programu Erasmus+ 28 maja wzięła udział w We Run Vilnius 2018, masowej imprezie biegowej, której 5-kilometrowa trasa prowadziła ulicami wileńskiej starówki.

Narzędzia prawne i techniczne w upowszechnianiu rezultatów projektów – szkolenie


22 czerwca br. zapraszamy beneficjentów programu Erasmus+ na szkolenie, w ramach którego dowiedzą się jakie obowiązki na nich nakłada nowe unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych, które weszło w życie 25.05.2018r. Co to jest obowiązek informacyjny? Jak przygotować instytucję do nowych przepisów? Jak zabezpieczyć zebrane dane?

Relacja ze spotkania z cyklu Na wazny temat: Narzędzia prawne i techniczne w upowszechnianiu rezultatów projektów edukacyjnych


Czym są dane osobowe? Jak je przetwarzać? Jakie obowiązki na instytucje i firmy przetwarzające dane osobowe nakłada nowe rozporządzenie unijne dotyczące danych osobowych RODO? Jaki jest zakres prawa autorskiego w projektach Erasmus+? Wizerunek i inne prawa osobiste w domenach. Jakie techniki narracyjne i retoryczne zastosować w prezentacji projektu? A może storytelling?