treść strony
  • Erasmus+

  • Szkolnictwo wyższe
    Akcja 2. Współpraca organizacji i instytucji

wróc do poprzedniej strony

Czwartek, 1 STY 1970

Sojusze na rzecz współpracy sektorowej

Erasmus+

Cel i forma:

  • Zgłoszenie

    Wniosek może złożyć każdy podmiot prawnie ustanowiony w kraju członkowskim Unii Europejskiej lub w kraju trzecim stowarzyszonym z Programem.
    Organizacja składa wniosek w imieniu wszystkich podmiotów zaangażowanych w dany projekt.
    Wniosek składany jest do Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury za pośrednictwem Funding & Tender Opportunities Portal (F&TP).

  • Twój profit
    czyli co zyskasz

    Transnarodowe treści kształcenia i szkoleń, jak również metodyki szkoleń i nauczania w celu ich szybkiego wdrożenia na szczeblu regionalnym i lokalnym oraz na potrzeby nowo powstających zawodów. Programy i narzędzia będące odpowiedzią na niedobór kwalifikacji na rynku pracy, który hamuje wzrost, innowacyjność i konkurencyjność określonych sektorów lub obszarów, ukierunkowane zarówno na krótkoterminowe interwencje, jak i na długoterminowe strategie.

  • Forma
    czyli jak to przebiega

    Konsorcjum obejmuje co najmniej 8 państw członkowskich UE i państw trzecich stowarzyszonych z programem, w tym co najmniej 12 partnerów pełnoprawnych.

  • Czas trwania wyjazdu

    Nie dotyczy

Wymagania i formalności:

  • Warunek uczestnictwa

    W projekcie mogą uczestniczyć organizacje ustanowione w państwie członkowskim UE lub państwie trzecim stowarzyszonym z programem lub państwie trzecim niestowarzyszonym z programem.
    Partnerstwo obejmuje co najmniej 5 podmiotów rynku pracy (przedsiębiorstwa lub spółki lub pośredniczące, organizacje reprezentujące, takie jak izby, związki zawodowe lub stowarzyszenia branżowe) oraz z co najmniej 5 podmiotów organizujących kształcenie i szkolenie (VET lub instytucje szkolnictwa wyższego) w roli partnerów pełnoprawnych.
    W każdym wniosku w roli partnera pełnoprawnego powinna występować co najmniej jedna instytucja szkolnictwa wyższego i jeden organizator kształcenia i szkolenia zawodowego.
    Wybrano 14 branż o istotnym znaczeniu dla konkurencyjności europejskiego rynku pracy.  
    Uczelnie z państw członkowskich UE lub państw stowarzyszonych z programem biorące udział w projekcie muszą posiadać Kartę Erasmusa dla szkolnictwa wyższego (ECHE).
    Organizacje z Białorusi nie kwalifikują się do udziału w tej akcji.

  • Wsparcie finansowe
    które otrzymasz po
    zakwalifikowaniu się

    Dofinansowanie stanowi ryczałt do 80% szacowanego budżetu projektu: 4 000 000 EUR.

  • Czas trwania
    całego projektu

    4 lata

Nabór 2024 zakończony

dowiedz się więcej na stronie:

przejdź do strony
Strona główna