treść strony
 • Wydawnictwo FRSE

wróc do poprzedniej strony

Czwartek, 1 STY 1970

Zgłoś temat korespondentowi FRSE

Wydawnictwo FRSE

Cel i forma:

 • Dla kogo?

  Dla wszystkich, którzy chcą się pochwalić ciekawymi efektami swoich projektów edukacyjnych realizowanych w oparciu o program Erasmus+ lub o współpracę z Europejskim Korpusem Solidarności. 

 • Jak działa?

  Ty nam zgłaszasz temat – my wysyłamy do Ciebie naszego korespondenta. Rezultat współpracy ukazuje się w kwartalniku „Europa dla Aktywnych” i w fundacyjnych serwisach internetowych.

   

  Poznaj naszych korespondentów:

   

  Aleksandra Stankiewicz-Zalewska
  Zachodniopomorskie
  Dziennikarka prasowa i radiowa, szczególnie zainteresowana tematyką medyczną, wyczulona na sprawy społeczne. Wywiad i reportaż to jej ulubione gatunki. Realizuje również podcasty i rozmowy video. Dużo czyta, jeszcze więcej pisze. Pracuje także jako konferansjerka. 

   

   

   

  Justyna Michalkiewicz
  Pomorskie
  Dziennikarka i producentka filmowa. Absolwentka socjologii, kulturoznawstwa i dziennikarstwa. W ramach programu Erasmus+ przebywała na wymianie studenckiej w Rydze. Wyreżyserowała cykl filmików dokumentalnych „W bliskim kadrze” przedstawiający ośmiu bohaterów z intrygującymi pasjami.

   

   

   

  Alina Gierak
  Dolnośląskie
  Dziennikarka z czterdziestoletnim doświadczeniem. Pisała do wrocławskich dzienników „Słowo Polskie” oraz „Gazeta Wrocławska”. Szefowała oddziałom „Gazety Wrocławskiej” w Wałbrzychu oraz w Jeleniej Górze. Autorka wielu reportaży, m.in. cyklu tekstów o biedaszybach w Wałbrzychu, wielkiej powodzi z 1997 roku, kultowym schronisku „Samotnia” w Karkonoszach, porcelanie z Bolesławca.

   

   

   

  Maciej Zasada
  Warmińsko-mazurskie
  Politolog i dziennikarz. Uczestnik programu Erasmus+, w ramach którego studiował m.in. nauki o polityce na Universita' degli Studi di Bari (Włochy). Stypendysta wielu programów międzynarodowych w tym, m.in.: Internationales Parlaments Stipendium IPS, European Journalism-Fellowships oraz polsko-niemieckiego programu International Journalists' Programmes.

   

   

   

  Daria Nawrot
  Wielkopolskie/Małopolskie
  Absolwentka psychologii i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polskiej Szkoły Reportażu. W ramach programu stypendialnego Erasmus+ przez rok studiowała nauki o komunikacji (dziennikarstwo, public relations, multimedia) na Universidade do Porto w Portugalii. Zawodowo zajmuje się pisaniem, zarządzaniem projektami oraz nauczaniem języka portugalskiego.

   

   

   

  Michał Radkowski
  Mazowieckie
  W mediach pracuje od 15 lat. Pisze reportaże społeczne i miejskie. Pracował w telewizji TTV, portalu Gazeta.pl oraz serwisie internetowym MetroWarszawa.pl jako wydawca i dziennikarz oraz w Radiu Kolor, Radiu Eska i w Radiu Warszawa.

   

   

   

  Monika Rosmanowska
  Świętokrzyskie
  Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz nauk politycznych i integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarka z 18-letnim stażem. Obecnie związana z Wirtualną Polską, a konkretnie z Brand Studio WP. Miłośniczka europejskiej literatury, fotografii i podróży.

   

   

   

  Martyna Śmigiel-Radkowska
  Mazowieckie
  Pisze o Warszawie i sprawach społecznych. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz – dzięki programowi Erasmus+ – na University College London. Laureatka konkursu na reportaż „Dzień w Zjednoczonej Europie” organizowanego przez Komisję Europejską i Instytut Reportażu.
   

   

   

   

  Anita Czupryn
  Mazowieckie
  Dziennikarka, dokumentalistka, pisarka. Publicystka dziennika "Polska Times". Pasjonatka przyrody i surwiwalu.

   

   

   

Poznaj kwartalnik „Europa dla Aktywnych”!

dowiedz się więcej na stronie:

przejdź do strony
Kliknij i zobacz, czym się chwalą inni