treść strony
  • Wydawnictwo FRSE

wróc do poprzedniej strony

Czwartek, 1 STY 1970

Zgłoś temat korespondentowi FRSE

Wydawnictwo FRSE

Cel i forma:

  • Dla kogo?

    Dla wszystkich, którzy chcą się pochwalić ciekawymi efektami swoich projektów edukacyjnych realizowanych w oparciu o program Erasmus+ lub o współpracę z Europejskim Korpusem Solidarności. 

  • Jak działa?

    Ty nam zgłaszasz temat - my wysyłamy do Ciebie naszego korespondenta. Rezultat współpracy ukazuje się w kwartalniku "Europa dla Aktywnych" i w fundacyjnych serwisach internetowych.

     

    Poznaj naszych korespondentów:

     

    Aleksandra Stankiewicz - Zalewska
    Zachodniopomorskie
    Dziennikarka prasowa i radiowa, szczególnie zainteresowana tematyką medyczną, wyczulona na sprawy społeczne. Wywiad i reportaż to jej ulubione gatunki. Realizuje również podcasty i rozmowy video. Dużo czyta, jeszcze więcej pisze. Pracuje także jako konferansjerka. 

     

     

     

    Justyna Michalkiewicz
    Pomorskie
    Dziennikarka i producentka filmowa. Absolwentka socjologii, kulturoznawstwa i dziennikarstwa. W ramach programu Erasmus+ przebywała na wymianie studenckiej w Rydze. Wyreżyserowała cykl filmików dokumentalnych „W bliskim kadrze” przedstawiający ośmiu bohaterów z intrygującymi pasjami.

     

     

    Katarzyna Rodacka
    Małopolskie
    Dziennikarka działająca jako wolny strzelec. Współpracuje z internetowym wydaniem Przekroju, Holistic News, Magazynem Kontakt, miesięcznikiem Znak, Dziennikiem Polskim, magazynem Fabularie. Autorka reportaży oraz wywiadów dotyczących praw człowieka, nieoczywistych aspektów konfliktów, projektów fotograficznych.

     

     

    Agnieszka Bąk
    Lubelskie
    Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i Nowego Filmoznawstwa na Uniwersytecie SWPS. Przez trzy lata była reporterką w Akademickim Radiu Centrum, gdzie współprowadziła magazyn filmowy „Jak się patrzy” i audycję „Czy wypada?” o savoir-vivre oraz tworzyła cykle „#Slowlife” na temat ekologii i „No co ty nie powiesz?” o języku polskim.

     

     

    Alina Gierak
    Dolnośląskie
    Dziennikarka z czterdziestoletnim doświadczeniem. Pisała do wrocławskich dzienników „Słowo Polskie” oraz „Gazeta Wrocławska”. Szefowała oddziałom „Gazety Wrocławskiej” w Wałbrzychu oraz w Jeleniej Górze. Autorka wielu reportaży, m.in. cyklu tekstów o biedaszybach w Wałbrzychu, wielkiej powodzi z 1997 roku, kultowym schronisku „Samotnia” w Karkonoszach, porcelanie z Bolesławca.

     

     

    Maciej Zasada
    Warmińsko - Mazurskie
    Politolog i dziennikarz. Uczestnik programu Erasmus+, w ramach którego studiował m.in. nauki o polityce na Universita' degli Studi di Bari (Włochy). Stypendysta wielu programów międzynarodowych w tym, m.in.: Internationales Parlaments Stipendium IPS, European Journalism-Fellowships oraz polsko-niemieckiego programu International Journalists' Programmes.

     

     

    Aleksandra Toczydłowska
    Podlaskie
    Od 10 lat w różnych rolach, zawsze blisko mediów: reporterka newsowa, prezenterka (radiowa i telewizyjna), konferasjerka, copywriterka. W swojej pracy najbardziej lubi ludzi i rozmowy z nimi. Pasjonatka Włoch i reportaży, a także podwójna mama.

     

     

     

     

    Anita Czupryn
    Mazowieckie
    Dziennikarka, dokumentalistka, pisarka. Publicystka dziennika "Polska Times". Pasjonatka przyrody i surwiwalu.

     

     

     

     

     

     

    Gabriela Kołodziej
    Małopolskie
    Absolwentka europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, uczelniana koordynatorka programu Erasmus+. Miłośniczka kawy. Interesuje się polityką edukacyjną UE, problemami polskiego systemu szkolnictwa, literaturą i historią Krakowa.

     

     

    Anna Konopka
    Opolskie
    Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. W mediach pracuje od kilkunastu na lat jako dziennikarka, redaktor prowadząca, kierownik redakcji. Pisze przede wszystkim o edukacji, kulturze, sprawach społecznych i gospodarce morskiej. Pracowała jako PR-owiec na uczelni wyższej. Miłośniczka filmów o mafii, koncertów, twórczych inicjatyw.

     

     

    Daria Nawrot
    Wielkopolskie/Małopolskie
    Absolwentka psychologii i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polskiej Szkoły Reportażu. W ramach programu stypendialnego Erasmus+ przez rok studiowała nauki o komunikacji (dziennikarstwo, public relations, multimedia) na Universidade do Porto w Portugalii. Zawodowo zajmuje się pisaniem, zarządzaniem projektami oraz nauczaniem języka portugalskiego.

     

     

    Maciej Dobrowolski
    Lubuskie
    Zawodowo dziennikarz, w wolnym czasie pożeracz książek, miłośnik gier i fan współczesnej popkultury. Jak sam o sobie mówi: „W młodości zakochałem się w fantastyce i okazało się, że jest to miłość nieuleczalna!” Brał udział w organizacji licznych imprez fantastycznych w Polsce, m.in. kilku edycji Bachanaliów Fantastycznych oraz dwóch Polconów.

     

     

    Ewa Pluta
    Mazowieckie
    Autorka tekstów, redaktorka online. Absolwentka kulturoznawstwa i Polskiej Szkoły Reportażu. Stypendystka MKDiN i m.st. Warszawy. Publikowała m.in. w kwartalniku Przekrój i na Newsweek.pl. Lubi krajoznawstwo, reportaże i spacery.

     

     

     

    Monika Rosmanowska
    Świętokrzyskie
    Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz nauk politycznych i integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarka z 18-letnim stażem. Obecnie związana z Wirtualną Polską, a konkretnie z Brand Studio WP. Miłośniczka europejskiej literatury, fotografii i podróży.

     

     

    Magdalena Jach
    Łódzkie
    Polonistka, z wykształcenia - nauczycielka, z wyboru - dziennikarka. Pracuje w redakcji „Expressu Ilustrowanego” w Łodzi. Zajmuje się tematami związanymi z codziennym życiem miasta i jego mieszkańców (m.in. oświatą i edukacją dzieci i młodzieży). Bliskie są jej zagadnienia związane z szeroko pojętą tematyką handlową, kulinarną i zdrowym stylem życia.

     

     

    Michał Radkowski
    Mazowieckie
    W mediach pracuje od 15 lat. Pisze reportaże społeczne i miejskie. Pracował w telewizji TTV, portalu Gazeta.pl oraz serwisie internetowym MetroWarszawa.pl jako wydawca i dziennikarz oraz w Radiu Kolor, Radiu Eska i w Radiu Warszawa.

     

     

    Martyna Śmigiel
    Mazowieckie
    Pisze o Warszawie i sprawach społecznych. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz – dzięki programowi Erasmus+ – na University College London. Laureatka konkursu na reportaż „Dzień w Zjednoczonej Europie” organizowanego przez Komisję Europejską i Instytut Reportażu.

     

     

    Ula Idzikowska
    Dolnośląskie
    Dziennikarka i reporterka. Absolwentka filologii niderlandzkiej, literatury porównawczej i dziennikarstwa śledczego. W ramach programu Erasmus+ była na wymianie studenckiej w belgijskiej Gandawie. Publikuje w Tygodniku Powszechnym, nieregularniku reporterskim Non/fiction i holenderskich mediach. Zajmuje się tematyką społeczną i migracją.

     

Poznaj kwartalnik "Europa dla Aktywnych"!

dowiedz się więcej na stronie:

przejdź do strony
Kliknij i zobacz, czym się chwalą inni